Znakomite prezenty świąteczne pojawiają się w sklepach z grami.

Ostatnio pisaliśmy o Xbox Game Pass, gdzie pojawiły się naprawdę głośne produkcje, a teraz czas na kolejne darmowe gry. Tym razem, jak to w każdy czwartek, na scenę wbija Epic Games Store. Dzisiaj za darmo udostępniono jedną pozycję z okazji świąt. Jednym zdaniem powiem Wam tyle, że będzie w co grać w te święta!

Tym razem za darmo dostajemy Shenmue 3. Jest to już trzecia osłona wydanej ponad dwie dekady temu gry. Jedna z najbardziej znanych serii RPG z Japonii. Już teraz możecie dodać ją za darmo do swojej biblioteki w Epic Games Store.

R E K L A M A

Shenmue 3 za darmo na PC

Na czym polega rozgrywka? Wcielamy się w młodego adepta japońskich sztuk walki, Ryo Hazukiego. Celem chłopaka jest pomszczenie śmierci ojca. Ojciec nie został zabity przez przypadek, a zabójca poszukiwał artefaktu. Teraz młody Ryo próbuje rozwiązać tę zagadkę i rusza przed siebie. Sama gra zawiera mnóstwo niesamowitych widoków, bo bohater przemierza oddalone od miast regiony Chin.

Przygody Ryo powiodą go do miasteczek i górskich wiosek, gdzie będzie mógł kontynuować swoją naukę sztuk walki, spróbować szczęścia w hazardzie i zagrać w gry zręcznościowe. Podejmie się też różnych dorywczych prac, podążając jednocześnie tropem tych, którzy mogą znać prawdę o Lustrze Feniksa.

Shenmue 3

Gra nie oferuje trybu multi, jednak fabuła jest na tyle zawiła, że zapewni rozrywkę na wiele godzin. Do instalacji gry wystarczy mieć aktywne darmowe konto w Epic Games Store, a nastęnie dodanie gry do biblioteki. W okresie świątecznym Epic będzie codziennie do końca 2021 roku rozdawał darmowe produkcje, dlatego warto śledzić ich stronę na bieżąco.

Wymagania minimalne

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (wymagana wersja 64-bitowa systemu operacyjnego)
  • Procesor: Intel Core i5-4460 (o taktowaniu 3,40 GHz) lub lepszy; czterordzeniowy bądź lepszy
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti lub lepsza (wymagana karta zgodna z DirectX 11 o pamięci VRAM 2 GB)
  • Wersja DirectX: 11
  • Wolne miejsce na dysku: 100 GB
  • Dodatkowe informacje: Do aktywacji wymagany jest klient Epic Games Store.