Jeśli lubicie wkręcać się w Halloween to na pewno przyjrzycie się uważniej grze, która dostępna jest właśnie za darmo na PC. Epic Games dorzuca darmową pozycję w klimacie horroru, a jest to jedna ze świeższych gier w tym gatunku. Poznajcie DARQ.

Sama gra została wydana w 2019 roku, jednak wersja rozdawana za darmo przez Epic Games to wydanie kompletne. Oprócz podstawowej gry zawiera także dwa DLC: The Crypt i The Tower. DARQ jest od początku wysoko oceniane i cieszy się popularnością wśród miłośników gatunku.

DARQ: Complete Edition za darmo na PC

Historia opowiada o chłopcu imieniem Lloyd. To właśnie w niego wcielamy się od początku, a bohater uświadamia sobie, że żyje w śnie. Sielski sen zamienia się jednak w koszmar, z którego nie może się wybudzić. My natomiast mamy mu pomóc w przetrwaniu i przejściu przez historie z koszmaru. Taki zarys fabularny pozwolił scenarzystom na naginanie rzeczywistości i tworzenie przygód, które próżno szukać poza sennymi koszmarami. Co z tego powstało? Genialny tytuł, który już wczoraj wylądował na moim blaszaku.

W grze DARQ jest dużo elementów typowej skradanki, gdzie musimy prowadzić bohatera przez niekoniecznie wesołe przygody. Przedzieramy się potajemnie za plecami jego największych wrogów i unikamy konfrontacji. Chłopiec nie ma nadprzyrodzonych mocy, przez co w bezpośredniej walce nie miałby najmniejszych szans. Gra wymaga dużego skupienia, a przede wszystkim planowania każdego następnego kroku. Każdy ruch może wywołać nieporządane konsekwencje, a co za tym idzie – dramatyczny finał dla Lloyda.

  • Psychologiczny horror rozgrywający się w świadomym śnie, który polega na powolnym budowaniu napięcia i upiornym klimacie aniżeli na brutalności i przemocy.
  • Unikalna oprawa graficzna i pełne detali środowisko do odkrycia.
  • Oprawa dźwiękowa Bjorna Jacobsena, sound designera z Cyberpunk 2077 oraz Hitman.
  • Zagadki wymagające naginania praw fizyki i manipulowania grawitacji – chodzenie po ścianach, sufitach, obracanie większych lokacji, a także używanie znalezionych przedmiotów, często w nieoczekiwany sposób oraz unikanie potworów.

Wymagania minimalne

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Core i3-530
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Wolne miejsce na dysku: 3 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260 / ATI Radeon HD 4870

Do pobrania gry wystarczy założenie darmowego konta w Epic Games Store. Enjoy!