Rozdawnictwo gier od Epic Games Store dobiega końca, ale z wielkim rozmachem.

Zgodnie z plotkami, jakie pojawiały się w ostatnich dniach, w ramach świątecznego rozdawania za darmo gier na PC, Epic Games Store udostępnia trylogię Tomb Raider. Grę można dodać do swojej biblioteki w Epic Games do jutra (piątek), do godziny 17:00, wtedy też Epic dorzuci ostatnią w tym roku darmową pozycję.

Przez cały grudzień moja kolekcja gier w Epic Games powiększyła się znacząco. Jak co roku sklep rozdaje na święta kilkanaście gier. Wielokrotnie są to naprawdę mocne tytuły, czego przykładem jest Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy.

R E K L A M A

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy za darmo

Gra jest już dostępna pod tym linkiem. Oczywiście, żeby dodać produkcję do swojej kolekcji wystarczy zarejestrować się za darmo w Epic Games Store. Nie trzeba mieć wykupionego żadnego abonamentu.

Serii Tomb Raider nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać, a już na pewno nie osobom urodzonym w latach 80-90 ubiegłego wieku. Przygody Lary Croft były tym, co motywowało młodzież do odrabiania lekcji, żeby móc jak najwięcej „pograć w grę”.

Trylogia Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy to wydana w marcu tego roku kolekcja na konsole PS4, PS5, XONE i XSX. Dzisiaj jest premiera gry na pecety i od razu trafia za darmo w ramach świątecznej promocji Epic Games Store. Kompilacja zawiera następujące gry:

Pierwsza z nich (Tomb Raider: Definitive Edition) została wydana w 2013 roku i do dzisiaj uznawana jest za jedną z lepszych części całej serii. W 2016 roku wydano natomiast rocznicową edycję specjalną z okazji 20-lecia całej serii Tomb Raider. Shadow of the Tomb Raider to najświeższa z całej powyższej kolekcji gra. Opowiada o początkach początkach przygód Lary Croft, a wydana została w 2018 roku na PC.

Polecam wszystkim dodać kolekcję do swojej biblioteki, bo dawno nie było tak mocnej pozycji, a trzy gry zapewniają wiele godzin przygód, które uatrakcyjnią nam zimowe wieczory, a młodzieży – zbliżające się wielkimi krokami ferie. Ja już zacieram ręce na myśl o ponownym przeżyciu przegód atrakcyjnej pani archeolog.