Kolejne gry dostępne są za darmo na PC. Wszystko oczywiście dzięki sklepowi Epic Games. Co tydzień rozdają gierki i nie inaczej jest dzisiaj. Przez najbliższy tydzień możemy dodać do swojej biblioteki bezpłatnie takie tytuły, jak Prey i Jotun: Valhalla Edition.

Przyznaję, ze dzięki takiemu rozdawaniu od Epic, moja biblioteka tak się rozrosła, że nie wiem, czy i kiedy ogram te produkcje. A było tego sporo przez ostatnie lata. Tym razem jednak dostajemy klasykę, która jest już gotowa do pobrania.

Prey za darmo na PC

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Fanom strzelanek tej gry nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wydana w 2017 przez Bethesda, czyli jakby nie było, specjalistów w tym gatunku. Gra jest następcą, wydanej 10 lat wcześniej strzelanki o tym samym tytule, jednak została mocno zmieniona.

Sprawy jednak potoczyły się bardzo źle — stacja została opanowana przez wrogo nastawionych obcych, a Ciebie obrali za ofiarę. Musisz zapoznać się z mrocznymi tajemnicami Talosa I oraz własnej przeszłości, a jednocześnie przetrwać, wykorzystując znalezione na stacji narzędzia, własny spryt, broń i umiejętności parapsychiczne. Losy Talosa I i wszystkich na pokładzie są w Twoich rękach.

prey za darmo epic games store

Nic nie jest takie, jak się wydaje na pokładzie Talosa I. Jako Morgan Yu wyrusz w podróż w celu odkrycia prawdy o swojej przeszłości. Znajduj i wykorzystuj pozostawione przez siebie wskazówki. Jaka rola przypadła Ci w planach TranStaru i co sieje spustoszenie na stacji? Talos I — stacja kosmiczna latająca na orbicie Księżyca — symbolizuje prywatny sektor przemysłu kosmicznego. Zwiedzaj ekskluzywny prom kosmiczny urządzony w stylu korporacyjnych lat 60. i odkrywaj połączone ze sobą ścieżki zbudowane, aby pomieścić niezliczone sekrety.

Jotun: Valhalla Edition za darmo na PC

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tytuł na pewno znacznie mniejszy i mniej popularny, bo zaliczany do produkcji bardziej niezależnych. Na blaszakach pojawił się w 2015 roku, jednak do dzisiaj cieszy się dużą popularnością i dobrymi opiniami (w serwisie Metacritic: 79pkt).

Diesel productv2 jotun home EGS ThunderLotus JotunValhallaEdition G1A 06 1920x1080 686446eed23f7d401b59c1595537bf9384190c08

Jotun to gra akcji z ręcznie rysowaną grafiką, osadzona w mitologii nordyckiej. Podczas gry w Jotun wcielasz się w Thorę, wikińską wojowniczkę. Nie zginęła ona chwalebną śmiercią i teraz musi udowodnić bogom, że jest warta Valhalli. Zaimponuj bogom!