Sharp Experience 2022 to wydarzenie Sharpa, na którym firma zaprezentowała swoje nowe produkty na 2023 roku oraz sprzęty już dostępne na rynku. Czas na podsumowanie!

Sharp Experience 2022 odbył się 19.10 we wrocławskim The Bridge. Po poprzednim dniu pełnym wrażeń w zoo i kolacji, gdzie rekiny, płaszczki i jeden bajeczny żółw pływały mi nad głową, udałem się na ten specjalny event. Czego się spodziewałem? Otóż tego, z czego Sharp jest najbardziej znany, czyli z telewizorów. Wiedziałem również, że japońska firma ma bogatą gamę odświeżaczy powietrza, a w dziele audio również można chwile posiedzieć. I oczywiście zobaczyłem obecne już na rynku, jak i dopiero debiutujące urządzenia z tych działów, ale nie spodziewałem się, chociażby hulajnóg, kosiarek i rowerów. Jednak po kolei.

Sharp Experience

Sharp Experience 2022 telewizory, audio

Zaczniemy właśnie od telewizorów. Sharp zaprezentował wiele modeli, zarówno tych, które debiutują w 2022, jak i w 2023 roku. Poniższe zdjęcia nie oddają głębi obrazu, jaką miałem okazję zobaczyć na żywo. Sharp w kategorii Telewizory wjedzie prym i w swoich laboratoriach inżynierowie cały czas próbują nowych możliwości, aby ich sprzęty z tej kategorii były jak najbardziej premium.

R E K L A M A

Jako uczestnicy wydarzenia mogliśmy wziąć udział w ankiecie konsumenckiej na temat: jaka obudowa najbardziej nam się podoba. Żaden ze mnie stylista techniczny, bo jak dla mnie wszystkie były bardzo estetyczne. Nie ma to jak profesjonalna opinia, prawda? Jednak powiem tylko tyle:  prostota, minimalizm to piękne proporcje ze specyfikacją nadchodzących modeli. Tutaj jestem w stanie przestawić więcej konkretnych danych.

Przede wszystkim największe zainteresowanie wzbudził Aquos XLED 2000. Oferuje on tylne głośniki zgodne z Dolby Atmos, a samo audio to moc w systemie 2.1.2 przy 85 W, korzystające z nagłośnienia certyfikowanego przez firmę Harman/Kardon. Sharp chwali się jasnością swojego MiniLED na prawie 2000 nitów, odświeżanie na poziomie 100 Hz, a telewizory będą dostępne w opcji 65 i 75 cali. Całkiem zacne cacko. Posiadać będzie 4 wejścia HDMI, 2 USB, Chromecasta, technologię Quantum dot, system operacyjny GoogleTV, Dolby Vision IQ i aż 2000 trybów podświetlenia!

Sharp Experience

W 2023 roku zadebiutują  też nieco słabsze modele w niższych cenach, ale również charakteryzujące się sporą jasnością nitów  i wysokimi specyfikacjami technicznymi. Mowa tutaj między innymi o XLED 300 oraz o sześciu innych modelach z HDR10 i Androidem TV. Seria FS będzie rajem dla graczy, która będzie również posiadała odświeżanie na poziomie 100 Hz ze wbudowanym  kodowaniem dts Virtual:X. Z bardziej konkretnymi danymi, dotyczącymi każdego telewizora pewnie jeszcze powrócę.

Sharp Experience 2022 audio duże i te mniejsze

Pomimo tego, że niektóre modele telewizorów Sharpa mają wbudowane zaawansowane głośniki, to dla koneserów dobrego dźwięku dodatkowe urządzenia są niezbędne dla idealnego odbioru kina domowego. Zaprezentowano nowe soundabry z kolekcji EQ series, wykorzystujące Dolby Atmos, i DTS:X, dostrajanych przez Devialet, ale przede wszystkim Sharp pokazał zupełnie nowy produkt w swojej ofercie.

Są nimi głośniki SUMOBOX – potężne urządzenia audio o mocy 120 i 200 W, które poza dwoma gniazdami TRS/XLR, posiadają również wejście liniowe i bluetooth. Sprzęt ten ma pojawić się na rynku w styczniu 2023 roku.

Sharp experience

Poza większym sprzętem audio Sharp pochwalił się przenośnymi radiami. Szczerze – w dobie Internetu nie pamiętam, kiedy kręciłem magiczną korbką, aby znaleźć odpowiednie pasmo FM. Mam w domu właśnie jedno z takich urządzeń i Słodki Jeżu! Jakie to cool urządzonko. Nie dość, że wszystkie pięknie brzmi, to gdyby chciał zmienić sobie na muzykę z YouTube’a lub Spotify to wystarczy przełączyć na funkcję Bluetooth. Można również wybrać DAB+ i DAB i zabrać w wycieczkę, zasilając 4 bateriami.

Po pierwszych testach jestem w stanie stwierdzić, że radio bez prądu jest w stanie wytrzymać jakieś 8-10h. W 2023 roku na rynku pojawi się przenośne urządzenia takie jak: kieszonkowy radioodbiornik Osaka,  monofoniczny system DAB+ Osaka, stereofoniczny system Osaka i głośniki półkowe Bluetooth.

Sharp experience

Sharp Experience 2022 odświeżacze powietrza, mikrofale, odkurzacze i dobra kawa

Pooglądane? Posłuchane? Czas oczyścić atmosferę! Gama oczyszczaczy powietrza naprawdę robi wrażenie. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, bo Sharp już od lat jest jedną z wiodących marek na rynku, jeśli chodzi o sprzedaż produktów z tego segmentu.

Zdecydowanie uwagę przykuł UA-KCP100 zupełnie nowy sprzęcik z tej kategorii, oferujący funkcję Plasmacluster Ion, która emituje jony dodatnie i ujemne, zwalcza bakterie, wirusy, alergeny oraz pleśń, w efekcie usuwając z powietrza 99,97% cząsteczek o rozmiarach rzędu 0,3 mikrona. Idealne do pomieszczeń do 75 m2.

Sharp Experience

Poza tym Sharp zaprezentował całą gamę sprzętów niezbędnych w kuchni, takie jak mikrofale i sprzęty do robienia kawy. Jako kawosz oczywiście spróbowałem czarnego napoju i już sam proces pobudził mnie do działania. Możemy podpiąć smartfona z zainstalowaną aplikacją i zsynchronizować z urządzeniem i z tego poziomu wybrać czego chcemy się napić. Świetna opcja dla osób, mieszkających w kawalerkach. Budzik dzwoni, otwieram jedno oko, wyciągam telefon i toż to pobudka idealna, jakim jest zapach świeżo parzonej kawy. Tylko nie wolno zapomnieć o kubku. :)

Projekt bez tytulu

Nie będę się rozpisywał o reszcie sprzętów domowego użytku, ale warto wiedzieć, że Sharp rozwija dużo dziedzin. Spodobały mi się dyfuzory zapachowe z diodami LED zmieniającymi kolor, inteligentne roboty sprzątające i bezprzewodowe odkurzacze jednodyszowe.

Mikrofale? Tutaj również była całkiem zacna prezentacja, a ja zwróciłem szczególną uwagę na debiutujące w tym roku 32-litrowe urządzenie z grillem i konwekcją.  Cyfrowa mikrofalówka wyposażona jest w oświetlenie LED, funkcję blokady przed dziećmi, funkcję eko, a także 14 programów automatycznych i stół obrotowy.

Sharp Experience

Sharp Experience 2022 hulajnogi, rowery, kosiarki, a nawet windsurfing w dziale z automobilnością

I na sam koniec zostawiłem sobie zdecydowanie najciekawszy i najbardziej innowacyjny dział. Przyznaje, że byłem zaskoczony ilością sprzętu z kategorii e-mobility. W ofercie Sharp ma popularne pojazdy  takie jak hulajnogi czy rowery, ale widać, że producent pragnie wejść również w inne urządzenie. Zobaczyłem dwa, nowe interesujące sprzęty.

Pierwszy była samo kosząca trawę kosiarka, a drugim windsurfing. Nawet bez wiatru możemy poczuć moc fal. Nie ma fal – jest deska z ogromną baterią, która powinna wystarczyć na 40 minut wodnego szaleństwa. To produkty bardziej fazie testowej, ale w 2023 roku powinny zadebiutować na rynku.

Sharp Experience

Z bardziej powszechnych urządzeń Sharp zaprezentował serię hulajnóg i rowerów. Mnie najbardziej zainteresowały unowocześnienia tych pierwszych. Japońska firma chce wprowadzić sprzęty z kierunkowskazami, ładowaniem telefonu przez USB, wersje z siodełkiem, dla dzieci i coś dla fanów sportów extreme. To hulajnogi na trudny teren, a nawet zimowy. Posiada specjalne wzmocnienia oraz oponę na leśne, zapiaszczone ścieżki. Kiedy pojawi się głęboki śnieg, już może sobie nie poradzić, ale użytkownik będzie mógł wymienić tylne koła na…płozy.

Czekam na wersję, kiedy tego typu urządzenia zmienią się w batmobil lub robota rodem z Transformerów. Skoro jesteśmy już przy transformacji i składaniu się, wspomnę Sharp pokazał też nowe rowery, w tym jeden, którego możemy wziąć pod pachę po odpowiednim złożeniu.

Sharp Experience

Sharp Experience 2022 podsumowanie i pewien tajemniczy projekt

I to z grubsza tyle. Z grubsza, bo gdybym miał szczegółowo opisać każdy sprzęt, byłoby czytania na parę dni. Reasumując Sharp zaskoczył kategoriami produktów, które nie kojarzyły mi się z japońskim producentem. Hulajnogi, kosiarki, rowery to jednak nowy segment, ale widać, że będzie prężnie rozwijany. Jest jeszcze jedna kategoria, o której wspomnieć na razie nie powinienem, ale powiem tyle, że Henry Cavill pewnie będzie zadowolony.

W chwili obecnej najbardziej rajcują mnie nowe telewizory oraz bezprzewodowe odkurzacze, bo właśnie jestem na etapie poszukiwania takiego podręcznego, mało zajmującego miejsca sprzętu.
I z całą pewnością powrócimy jeszcze ze szczegółowymi informacjami, dotyczącymi nowych urządzeń, zaprezentowanych na Sharp Experience 2022.

Z wizytą na Sharp IFA Xperience 2021, czyli przegląd nowości od marki Sharp