Na rynek trafiają nowe bezprzewodowe słuchawki skierowane do mobilnych profesjonalistów. Model może pochwalić się między innymi certyfikacją na potrzeby komunikatorów Zoom i Microsoft Teams.

Znalezienie niewielkich słuchawek dokanałowych, które idealnie sprawdzą się podczas wideokonferencji, nie jest wcale taką prostą rzeczą. Sam od ponad miesiąca korzystam z modelu Jabra Elite 7 Active, których pełną, obszerną recenzję opublikuję dla Was w ciągu najbliższych dni. Choć rzeczony model idealnie trafia w moje potrzeby, wiem, że producent potrafi zrobić to jeszcze lepiej. Tym „czymś” mogą być Jabra Evolve2 Buds. Najnowsze pchełki TWS zostały stworzone do rozmów głosowych i wideorozmów w ramach komunikatorów internetowych. Jako że tego typu spotkania stanowią istotną część mojej pracy, akcesorium zwyczajnie mnie zainteresowało. Dobrze, omówmy, co tak właściwie otrzymamy, wybierając Jabra Evolve2 Buds.

Jabra Evolve2 Buds

Jabra Evolve2 Buds: skuteczne ANC, 19 metrów zasięgu i 33 godziny pracy na akumulatorze

Design to mocno subiektywna kwestia, ale prawda jest taka, że estetyka większości współczesnych słuchawek firmy z Kopenhagi może się podobać. Ocenę pozostawię więc każdemu z osobna, natomiast dla mnie nowy model prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie. Lubię stonowane konstrukcje o chłodnej elegancji. Naturalnie, tylko wtedy, gdy w parze z przyciągającym wzrok wzornictwem idzie wysoka jakość wykonania. O to w przypadku modelu Jabra Evolve2 Buds nieszczególnie się martwię. Pchełki wyglądają dobrze i to samo można powiedzieć o etui, które pełni również funkcję przenośnej ładowarki.

R E K L A M A

Słuchawki zostały zaprojektowane z myślą o spotkaniach służbowych realizowanych za pośrednictwem platform Microsoft Teams oraz Zoom. Oczywiście, można za ich pomocą konsumować multimedia w postaci filmów, seriali, odtwarzania muzyki czy podcastów. Istotą są jednak rozmowy. Uświadczymy tutaj obecności regulowanej funkcji aktywnej redukcji szumów otoczenia, a to oznacza, że każdy użytkownik może dopasować parametry do swoich oczekiwań. Słuchawki oferują funkcje SafeTone i Peaks stop, które powstrzymują docieranie do uszu niepożądanych dźwięków. To dodatkowo podnosi skuteczność ANC. Nie zabrakło tutaj funkcji HearThrough, która „przepuszcza” niektóre odgłosy (np. rozmówcę czy dźwięk ulicy) przy użyciu wbudowanych mikrofonów.

Słuchawki są w stanie działać przez pięć godzin bez przerwy, natomiast z etui mamy już aż 33 godziny. Niestety, urządzenie nie jest tanie. Za przyjemność obcowania z Jabra Evolve2 Buds trzeba bowiem zapłacić 259 euro, natomiast na polskiej stronie widnieje cena „od 1472 zł”. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach z marką, sądzę, że nie jest to kwota przesadzona. W tym przypadku koszt z pewnością odzwierciedla jakość wykonania, a także sprawność oferowanych funkcji.

[Pierwsze wrażenia] Jabra Elite 7 Active przetestowane w samolocie, autokarze i na ruchliwym skrzyżowaniu