Pracę zostały zakończone. Samsung oficjalnie ogłasza gotowość pamięci LPDDR5X DRAM do stosowania w urządzeniach mobilnych. Oznacza to możliwość stosowania prędkości 8,5 Gb/s w smartfonach.

Prawie rok temu Samsung zapowiedział prace nad pamięcią LPDDR5X wykonaną w 14 nm procesie technologicznym. Niespełna pół roku później moduł został zatwierdzony przez firmę Qualcomm, która zdecydowała się ją certyfikować w ramach platformy Snapdragon. Sęk w tym, że wcześniej osiągnięto prędkość wynoszącą 7,5 Gb/s. Teraz w grę wchodzi nawet 8,5 Gb/s. Oto szczegóły.

LPDDR5X

Moduły LPDDR5X DRAM o prędkości do 8,5 Gb/s pojawią się w smartfonach, tabletach, samochodach i smukłych laptopach

Pamięć LPDDR5X DRAM od Samsunga będzie mogła być stosowana w urządzeniach, takich jak smartfony, inteligentne samochody oraz niewielkie notebooki. Prędkość interfejsu pamięci wynosząca 8,5 Gb/s to efekt wieloletniej współpracy z Qualcommem i szansa na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie aplikacji opartych na AI, które potrzebują do działania szybkiej pamięci.

R E K L A M A

LPDDR5X

Nikt nie mówi tego wprost, ale całkiem prawdopodobne jest to, że nowy moduł pamięci swój debiut będzie miał przy okazji premiery układu mobilnego Qulacomm Snapdragon 8 Gen 2, który pojawi się w nadchodzącej serii smartfonów Samsung Galaxy S3. Równie dobrze, może to być jednak urządzenie realme lub Motoroli. To pokażę nam dopiero początek przyszłego roku.

LPDDR5X

Samsung Galaxy S23 w benchmarku Geekbench. Wynik zdradza szczegóły procesora Snapdragon 8 Gen 2