Premiera smartfonów serii Samsung Galaxy S24 odbędzie się już 18 września, natomiast już dziś w internecie znajdziemy oficjalne plansze prezentujące specyfikację urządzeń, a także rendery zdradzające ich wygląd.

Przyszłoroczny, flagowy line-up Samsunga zakłada obecność modeli: Galaxy S24, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24 Ultra, czyli bez większych zaskoczeń. Ciekawie prezentuje się natomiast kwestia techniczna, która nie jest już żadną tajemnicą. Mamy listę konkretów.

//dzisiaj na dailyweb

Dzięki wcześniejszym przeciekom wygląd smartfonów Galaxy S24 nie był do końca nieznany, natomiast teraz mamy do czynienia z pewnikiem. Urządzenia mają niemal identyczną, jak poprzednicy konstrukcję. Znajdziemy tutaj niewielkie ramki, płaski ekran oraz wcięcie w kształcie kropki. Co ważne, krawędzie korpusu zostały mocniej spłaszczone i to może się podobać.

Seria Samsung Galaxy S24 bez tajemnic

Galaxy S24 a
fot. androidheadlines

Model bazowy, czyli Galaxy S24 otrzyma 6,2-calowy panel Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości FHD+, który cechuje jasność na poziomie 2600 nitów. Aparat główny otrzyma 50 MP matrycę, natomiast sprzęt zaoferuje również 2x i 3x zoom oraz 20x space zoom. Pamięć RAM to 8 GB, natomiast dane przechowamy na 128 GB lub 256 GB. Baterię o pojemności 4000 mAH naładujemy do 50% w 30 minut. Wzmocnione aluminium 2.0 będzie miało wpływ na sztywność wodoodpornego korpusu (IP68). Model Galaxy S24+ będzie się nieco różnić. Znajdziemy tutaj bowiem 6,7-calowy panel z rozdzielczością QHD+, 12 GB RAM i 256 oraz 512 GB pamięci na dane. Bateria to już 4900 mAh.

Galaxy S24 Specs scaled
fot. evleaks

Więcej uwagi należy poświęcić Samsungowi Galaxy S24 Ultra. Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X QHD+ to już 6,8-calowy panel. Aparat główny ma, nie 50, lecz 200 MP, a space zoom zaoferuje 100-krotne przybliżenie. Jeśli chodzi o pozostałe warianty, możemy liczyć na 2x, 3x, 5x oraz 10x. Pamięć operacyjna wygląda identycznie jak w Galaxy S24+, natomiast bateria urosła do 5000 mAh. Wygląd, co jasne, będzie mocno odbiegał od stylistyki dwóch pierwszych urządzeń, a konstrukcja zostanie wykonana z tytanu. Najpewniej będzie to jedynie jego skromna warstwa, tak jak ma to miejsce w iPhone 15 Pro Max.

Fotograficzne porównanie: iPhone 14 Pro vs Samsung Galaxy S23 Ultra

Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać styczniowej premiery. Urządzenie trafi również na nasz warsztat recenzencki w celu przygotowania dla Was testu.