W sieci pojawiła się pełna specyfikacja techniczna z podstawowymi danymi o smartfonie Samsung Galaxy S23. Urządzenie zadebiutuje już na początku przyszłego roku. Przyjrzyjmy się dostępnym informacjom.

Za sprawą ostatnich przecieków możemy podziwiać prawdopodobny wygląd bazowego modelu serii Galaxy S23 od Samsunga. Brak tu gruntownych zmian i główną różnicą względem poprzednika będzie ułożenie kamer. Zamiast wspólnego modułu, obiektywy będą rozlokowane oddzielnie. Schludny design z pewnością przypadnie do gustu fanom marki, którzy – jak zawsze – otrzymają w bonusie atrakcyjnie dodatki programowe. O nich porozmawiamy bliżej premiery. Dziś chciałbym skupić się na konfiguracji technicznej, czyli na ekranie, procesorze, pamięci, aparatach oraz akumulatorze.

Galaxy S23
Galaxy S23 / fot. DigitIN

Samsung Galaxy S23 – ujawniono specyfikację techniczną bazowego wariantu smartfona

Zakładając, że doniesienia potwierdzą się, Galaxy S23 otrzyma 6,1-calowy panel FHD+ Super AMOLED, który będzie pracować z częstotliwością 120 Hz. Brak zaskoczenia dotyczy również procesora, którym okazuje się nadchodzący Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Jednostka działająca w konfiguracji 1x 3,36 GHz, 3x 2,02 GHz oraz 4x 2,8 GHz, współpracuje z GPU Adreno 740 oraz 8 GB RAM. Z pewnością pojawi się także wariant z 12 GB. Pamięć (zapewne UFS 3.1) będzie występować w opcji 128 GB lub 256 GB. To solidny setup, który mówi o urządzeniu jedno – mamy do czynienia z flagowcem, choć w wariancie podstawowym, nad którym czuwa Android 13 z autorską nakładką producenta One UI 5.

R E K L A M A
Galaxy S23 / fot. DigitIN
Galaxy S23 / fot. DigitIN

Co z baterią? Akumulator zastosowany w Galaxy S23 to ogniowo o pojemności 3900 mAh, który będzie można ładować przewodowo mocą 25 W lub bez przewodowo z mocą 15 W. Za zdjęcia odpowie 50 MP sensor główny (aparat szerokokątny) z optyczną stabilizacją obrazu, 12 MP ultraszeroki kąt oraz dodatkowy 10 MP teleobiektyw. W mojej ocenie to solidna konfiguracja, która w połączeniu z odpowiednim softwarem zapewni solidne wrażenia z użytkowania.

Samsung Galaxy S23 w benchmarku Geekbench. Wynik zdradza szczegóły procesora Snapdragon 8 Gen 2