Marzy się Wam profesjonalna fotografia mobilna? Jeśli tak i chcielibyście realizować sesje zdjęciowe z najwyższą, dostępną na smartfonie jakością, tryb Expert Pro RAW dostępny w Samsungu Galaxy S24 Ultra jest dla Was. Zobaczcie sami.

Chcesz korzystać z funkcji fotograficznych dostępnych w Samsungu Galaxy S24 Ultra niczym profesjonalista? Nic prostszego – wystarczy uruchomić tryb Expert Pro RAW. Czy aby na pewno? Niestety, sprawa nie jest czarno biała i podejście zero jedynkowe nijak ma się tu do rzeczywistości.

//dzisiaj na dailyweb

Dzisiejsze smartfony pozwalają nam na wiele. Dotyczy to również mobilnej fotografii czy wideofilmowania. Zdjęcia w formacie RAW, czyli teoretycznie bezstratnym i nagrania w profilach kolorystycznych LOG dają nam ogromne możliwości do pracy z plikami w postprodukcji. Co to właściwie oznacza i czy aby na pewno tego potrzebujemy? W 99% przypadku ustawienia automatyczne zrobią dobrą robotę i efekt będzie często lepszy od tego, który uzyskamy, edytując RAW-y z minimalną wiedzą. Niemniej, zarówno RAW jak i LOG pozwalają uratować źle dobraną ekspozycję czy kolorystykę. Nie zawsze i nie w każdym zdjęciu, ale tutaj warto generalizować/

Jak działa tryb Expert Pro RAW w Samsungu Galaxy S24 Ultra?

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W topowych smartfonach funkcje fotografowania w formacie RAW są – co tu dużo mówić – bogate. Zobaczcie na Samsunga Galaxy S24 Ultra i tryb Expert Pro RAW (krócej się nie dało?). Co daje nam rzeczony tryb, który jest – a jakże – darmowy?