Apple, Samsung oraz Logitech to trzy firmy, które naprawdę starają się, by ich sprzęt, mógł być długo eksploatowany i łatwo go było naprawić. Samsung właśnie rozszerza możliwość samodzielnej naprawy o urządzenia ze składanym wyświetlaczem!

To wspaniała wiadomość nie tylko dla serwisów trudniących się naprawą, które wcześniej musiały korzystać z własnych wypracowanych metod. To głównie program dla użytkowników, którzy bez w domowym zaciszu mogą wymienić zniszczone elementy telefonu czy zdegradowaną baterię.

//dzisiaj na dailyweb

Jasne instrukcje krok po kroku pozwalają naprawić sprzęt samemu, oszczędzając czas a przy tym minimalizować ilość przedwcześnie powstających odpadów elektronicznych.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Samsung i samodzielna naprawa składaków

Logitech współpracuje z serwisem iFixit w celu wsparcia użytkowników podczas naprawy sprzętu, oferuje nawet części zamienne. Apple i Samsung poszli trochę inną drogą — sami opracowali instrukcje (a Apple nawet narzędzia) dzięki, którym wymiana części oraz naprawa stają się naprawdę proste. Wystarczą w tym celu podstawowe umiejętności manualne.

W przypadku Samsunga możliwość samodzielnej naprawy i dedykowana strona została oddana już przeszło rok temu. W czerwcu informowaliśmy, że rozszerzyła się ona na dodatkowe kraje w tym Polskę.

Samsung Self-Rapair

Teraz Samsung zapowiedział, że po raz pierwszy do listy urządzeń dodane zostaną najbardziej zaawansowane i trudne w konstrukcji urządzenia tej firmy — smartfony ze składanym wyświetlaczem. To bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza dla osób, które dotychczas bały się tego typu urządzeń. Zarówno jeśli chodzi o prywatny użytek, jak i naprawę.

Samsung rozszerza program samodzielnej naprawy na Europę. Polacy również naprawią swój sprzęt

Na początek Samsung doda do listy Galaxy Z Flip5 oraz Z Fold5. Do listy dodano też kilka innych nowszych smartfonów tabletów, a nawet laptop.

Lista nowych urządzeń w programie:

Smartfony:

  • Galaxy S23, S23+, S23 Ultra,
  • Galaxy S23 FE,
  • Galaxy Z Flip5, Z Fold5
  • Galaxy A05s,

Tablety:

  • Galaxy Tab S9, Tab S9+, Tab S9 Ultra,
  • Galaxy Tab S9 FE, S9 FE+,
  • Galaxy Tab A9, A9+,

Komputery:

  • Galaxy Book2 Pro (15-cali),
  • Galaxy Book Pro 360 (15-cali)

Program Samsung Self-Repair umożliwia wymianę ekranu, tylnej szyby, portów ładowania, głośnika, gniazda na kartę SIM oraz klawisza bocznego i klawisza głośności w smartfonach i tabletach  Galaxy. Użytkownicy serii Galaxy Book będą mogli naprawić przednią i tylną obudowę, wyświetlacz, baterię, touchpad, klawisz zasilania z czytnikiem linii papilarnych, gumowe nóżki, wentylator i głośniki.

Więcej informacji na stronie programu (w języku polskim).