Podczas nadchodzącej konferencji Galaxy Unpacked zostaną zaprezentowane składane smartfony Samsung Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 oraz zegarek Galaxy Watch 6. Sprzęty padły ofiarą wycieku i już dziś możemy zapoznać się z ich wyglądem oraz częściową specyfikacją techniczną.

To już drugi Unpacked w tym roku. W Seulu odbędzie się spotkanie, którego główną atrakcją będą smartfony wyposażone w składane wyświetlacze. Trudno uwierzyć, ale mamy do czynienia z, uwaga – piątą generacją tego sprzętu. Śmiało można więc nazwać modele dojrzałymi. Nie jest to pierwszy wyciek traktujący o Samsungach Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 oraz Galaxy Watch 6, natomiast warto rzucić okiem na zawarte w nim informacje. Warto również zwrócić uwagę na to, że znajdziemy tu także kilka wzmianek o tablecie Samsung Galaxy Tab S9 Ultra. Do rzeczy.

Galaxy d

Gwiazdy lipcowego Galaxy Unpacked: Samsung Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 Galaxy Watch 6 i Galaxy Tab S9 Ultra

Wygląd Galaxy Z Fold 5 to kwestia subiektywna, ale nie sposób odmówić składanym Samsungom uroku. Firma chce dopracować zawias, ale nie jest to niczym szczególnym. Każda kolejna wersja Flipa oraz Folda oferuje w tej materii wzrost jakości i wytrzymałości. W sprzęcie ponownie pojawią się 6,2-calowy ekran zewnętrzny, a także 7,6-calowy panel wewnętrzny. Ramki mają zostać zredukowane, ale nie spodziewamy się tu rewolucji. Waga zatrzyma się na 275 gramach, a grubość będzie wynosić odpowiednio 13,4 mm (złożony) i 6,3 mm (rozłożony). Najpewniej pojawi się tutaj stopnień wodoodporności oraz topowy układ serii Qualcomm Snapdragon. W temacie aparatu, typuje się setup w konfiguracji 108 MP + 64 MP + 12 MP.

Galaxy B

Samsung Galaxy Z Flip 5 zapowiada się za to ciekawiej, przynajmniej pod względem zmian wizualnych, które nie są może gruntowne, ale dodają smaczku calej konstrukcji. Sprzęt ma otrzymać 3,4-calowy dodatkowy AMOLED oraz pełny 6,7-calowy wyświetlacz FHD+ widoczny po rozłożeniu konstrukcji. Duża część specyfikacji będzie pokrywać się z tym, co oferuje Galaxy Z Fold 5.

Galaxy C

Wspomniałem o tablecie. Tak, Galaxy Tab S9 Ultra ma cechować 14,6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości WQXGA+, chip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, do 16 GB RAM i akumulator o pojemności 11200 mAh obsługujący szybkie ładowanie mocą 45 W. Zacnie, szczególnie że sprzęt ma oferować ochronę przed wodą i kurzem potwierdzoną normą IP68.

https://twitter.com/fabrizio_degni/status/1670601711172370432

Z pewnością w najbliższym czasie do sieci trafi więcej informacji o wspomnianym sprzęcie. My, podobnie jak w przypadku ubiegłorocznych modeli Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4, sprawdzimy je dla Was i zrecenzujemy. Zanim to się jednak stanie, szykujcie się na relację premierową.

YouTube Shorts: kompendium wiedzy początkującego twórcy