To pewne, że w przyszłości będziemy widzieli więcej urządzeń ze składanymi wyświetlaczami. Takie smartfony jak Samsung Galaxy Z Fold5 czy Galaxy Flip5 nie tylko zadomowiły się na rynku, ale zyskały również sporo użytkowników. W przyszłości może ich być jeszcze więcej, bo Samsung ma zamiar tworzyć ekskluzywne gry dla urządzeń ze składanym wyświetlaczem.

Jestem jedną z tych osób, które lubią pograć na telefonie. Upust moim wrażeniom daje również w artykułach, jak ten o grach dla iPhone’a 15 Pro. Wydaje mi się, że podejście Samsunga może przekonać wiele osób, które dotychczas nie rozpatrywały kupna urządzeń ze składanymi wyświetlaczami.

//dzisiaj na dailyweb

Taki sprzęt może przenieść rozgrywkę na całkiem nowy poziom. Sęk w tym, że normalne tytuły ogrywa się nieco gorzej na tego typu urządzeniach. Gdyby jednak powstały nowe, dedykowane produkcje, mogłyby przyciągnąć całą masę gamerów.

Ekskluzywne gry dla Samsungów Galaxy Z Fold5 i Galaxy Flip5

Urządzenie ze składanym wyświetlaczem nie jest pierwszym, ani oczywistym wyborem żadnego gracza. Taka forma nie pomaga w normalnej rozgrywce. W testowanej motoroli razr 40 ultra przeszkadzał mi przekątna ekranu w kinowych proporcjach. Zbyt wąski, czy też długi ekran. Na tym telefonie gry, wyglądały po prostu głupio. Producenta to jednak nie przerażało. Widać również był zainteresowany tematem gier. Na ekranie zewnętrznym można było zagrać w specjalnie przygotowane minigierki. Były to całkiem fajne singlehandy, które pozwalały zabić miło czas.

Motorola raz 40 ultra
Takie singlehandowe gry to miły dodatek,  ale potrzebujemy czegoś lepszego

Samsung ma jednak dalej posunięte plany i ambitne aspiracje. Aby jeszcze bardziej zwiększyć stosunek adopcji urządzeń ze składanym wyświetlaczem, na rynku mają pojawić się dedykowane dla nich treści. Z całą pewnością chodzi tu o dedykowane gry, chociaż źródła nie wykluczają też dodatkowych aplikacji użytkowych.

nintendo
Chciałbym, by gry na składane telefony czerpały z rozwiązań Nintendo

Samsung postanowił utworzyć specjalne działy, które mają zając się przygotowaniem treści i rozmowami ze studiami deweloperskimi. Gaming Task Force, bo tak się owe oddziały nazywają powstały w Chinach, Korei Południowej, Ukrainie i Wielkiej Brytanii. Miejsca te są nieprzypadkowe, bo odziały funkcjonują w ramach jednostek Samsung Research. Powstały więc tam, gdzie jednostki te miały już swoje fizyczne biura.

Galaxy Z Fold 5

Znamy też kolejne szczegóły. Nowo utworzone oddziały już współpracują już ze znanymi studiami takimi jak Epic Games (Fortnite), Krafton (PUBG), NCSoft, Nexon, Smilegate, Kakao Games czy Pearl Abyss.

iPhone 15 Pro umożliwi granie w najnowsze gry. O jakich konkretnie mowa?  

To wszystko zwiastuje naprawdę wspaniałą dodatkową zawartość dla właścicieli składanych urządzeń Samsunga. TM Roh, szef działu mobilnego Samsunga podobno już odwiedza firmy i studia, które mogłyby przygotować dodatkowe treści. Ostatnio odwiedził też siedzibę Google. Naciska on również, aby sam system Android bardziej dopasowany do specyficznej konstrukcji urządzeń, ze składanym wyświetlaczem.