Rynek wearables powiększa się. Smart zegarki i smart opaski tworzą segment, który nadal pozostawia wiele miejsca. Do tych dwóch grup urządzeń, w walce o zdrowie i dobrą formę użytkownika, dołączają smart ringi lub też smart obrączki. Kolejną nowością w tej grupie jest Amazfit Helio Ring.
To całkiem ciekawa alternatywa, jeśli komuś zależy na analizie, ale nie potrzebuje do śledzenia danych małego wyświetlacza w zegarku czy opasce. Takie urządzenie jest dyskretne, długo działa i sprawdza się równie dobrze co konkurencja zakładana na nadgarstek.
Smart obrączki stają się już trendem, a w ostatnich miesiącach widzieliśmy kilka podobnych urządzeń. Nigdy wcześniej nie pochodziły one od lidera rynku takiego jak Amazfit.
Amazfit Helio Ring dedykowany sportowcom
Pisaliśmy już o kilku smart ringach — o najpopularniejszej Oura i tej dla kobiet o nazwie Evie. Nie pisaliśmy za to o bardzo popularnej obrączce od Ultrahuman. W każdym razie to grupa sprzętu, która jest całkiem ciekawa i cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród producentów, jak i nabywców.
Amazfit to pierwsza duża i znana firma, która zainteresowała się tym tematem (oprócz Apple, ale oni chcą zrobić kontroler, a nie fit tracker). To kolejny ambitny projekt Amazfit łączący producenta sprzętu, ZEPP jako środowisko i aplikację do analizowania zdrowia, firmy i danych o parametrach pracy organizmu.
Evie Ring — pierwszy tracker zdrowia w formie pierścienia. Tylko dla kobiet po trzydziestce?
Amazfit Helio Ring to smart ring, czyli urządzenie na palec przypominające obrączkę. Posiada te same możliwości i czujniki co tradycyjne smart opaski. Posiada więc czujnik pracy serca oraz EDA (aktywność elektrodermalna).
Amaxfit odpowiedziało w oficjalnej wiadomości na bardzo niewygodne pytanie: czym ten sprzęt różni się od produktów konkurencji? Firma wyjaśnia, że jej sprzęt skierowany jest do sportowców, którzy na serio podchodzą do swoich wyników i chcą, aby sprzęt czuwał nad nimi przez całą dobę ze względu na kluczowe parametry zdrowia.
W ten sposób aplikacja ZEPP stawia właśnie na tę dziedzinę i daje dostęp nie tylko do ciekawych funkcji, takich jak monitorowanie tętna, natlenienia krwi, potliwości i stresu, lecz także pozwala śledzić aktywność sportową, sen, zasypianie, parametry gotowości do wysiłku i regeneracji organizmu po nim, odzyskiwania tętna (HRR), VO2Max, pułapy tlenowe, prognozy formy (dla biegów od 2 km do dystansu maratońskiego) i nie tylko.
Aplikacja ZEPP pozwala udostępnić dane również do innych serwisów i usług, jak Strava, adidas Running, komoot, Relive, Google Fit czy Apple Health. Urządzenie powinno działać około 5 dni bez ładowania (firma nadal testuje czas pracy). Sprzęt dostępny będzie tylko w dwóch rozmiarach 10 i 12 (o wadze kolejno 3,8 oraz 4 gramów). Nie podano jeszcze ceny, która zostanie udostępniona podczas rynkowego debiutu w marcu tego roku. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie.