Macie telefon realme? Ja mam i już niedługo czeka nas przesiadka na najnowszego Androida w wersji 13 oraz aktualizacja do nowej nakładki UI 4.0. Kiedy te zmiany będą dostępne, w jakich modelach i co nam konkretnie dadzą?

Realme już niebawem otrzyma najnowszego Androida w wersji 13, który oficjalnie zadebiutował 15 sierpnia tego roku. Początkowo był dostępny na Google Pixel, a do końca roku miał trafić na smartfony Samsunga, ASUS–a, Nokii, iQOO, Motoroli, OnePlus, realme, Sharp, Sony, Tecno, vivo, Xiaomi oraz kilku innych marek. Konkretne daty i dostępne modele można znaleźć tutaj. Realme poinformował o zmianach dotyczących zarówno swojego najnowszego modelu realme 10, jak i starszych wersji smartfona.

R E K L A M A

realme

Android 13 i UI 4.0 już niebawem na smartfonach realme

Realme 10 oraz parę wcześniejszych modeli otrzyma Androida 13, oraz UI 4.0 w okolicach marca 2023 roku. Będzie to jedna z pierwszych nakładek opartych na najnowszej wersji systemu
operacyjnego Android 13. Aktualizacja realme UI 4.0 zawiera wiele kluczowych funkcji systemu
Android 13, jednocześnie poprawiając cztery istotne obszary – design, interakcję, płynność i
bezpieczeństwo urządzeń realme – by jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom użytkowników.

Czekają nas przede wszystkim zmiany wizualne. Będzie dostępny bardziej intuicyjny zestaw ikon. Nakładka UI 4.0 przyjmie układ, stylizowany na karty, grupując różne segmenty informacji, a także nowe centrum sterowania. Uzyska również nowe możliwości do funkcji Always-On-Display. Da nam to większą kontrolę, chociażby nad Spotify, kiedy telefon jest zablokowany. W takim trybie będziemy mogli operować odtwarzaczem, czyli przełączać utwory czy je zatrzymywać.

realme

Android 13 i UI 4.0 na realme zmiany systemowe

Czas pracy baterii przy grach mobilnych dzięki wprowadzeniu kolejnych unowocześnień wydłuży się o 4,7%, a wydajność smartfona o całe 10%. Quantum Animation Engine 4.0 wspomoże płyniejsze przewijanie między aplikacjami.

Ostatnia zmiana dotyczy bezpieczeństwa danych. Realme UI 4.0 posiada zupełnie nowe narzędzie ochrony prywatności o nazwie Private Safe oparte na Advanced Encryption Standard (AES), zapewniające pełen zakres usług ochrony prywatności. Dodatkowo, użytkownicy urządzeń realme będą w stanie jednym kliknięciem automatycznie rozpikselować swoje informacje osobiste na zrzutach ekranu niwelując obawy związane z ujawnieniem poufnych danych.

Realme harmonogram dostępności na poszczególnych modelach. Realme 10 z updatem w marcu 2023 roku.

realme

Kiedy możemy spodziewać się przetestowania tych wszystkich zmian? Powyższy wykres przedstawia plan realme i wdrażania UI 4.0 oraz Androida 13 na poszczególnych modelach. Tak jak wspomniałem nakładka pojawi się w marcu 2023 roku również w najnowszym modelu realme 10, którego nie ma na wykresie.

realme 10 – testujemy smartfon ze średniej półki, stworzony do gier moblinych, ale nie dla osób z bujną brodą