Oprogramowanie One UI 5.0 bazujące na Androidzie 13 lada dzień wychodzi z bety. Użytkownicy zainstalują uaktualnienie systemu. Co wnosi nowy soft i kto skorzysta z niego jako pierwszy?

Jak dotąd Samsung wydał już cztery bety nakładki One UI 5.0, natomiast podczas ostatniej konferencji SDC22 (Samsung Developer Conference 2022) zapowiedziano, że już wkrótce uaktualnienie trafi do tegorocznych flagowych smartfonów. Jak nietrudno się domyślić, chodzi o modele Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ oraz Galaxy S22 Ultra. Standardowo, w następnej kolejności będą ubiegłoroczne flagowce oraz przedstawiciele wyższej średniej półki cenowej.

One UI 5 b

One UI 5.0 – aktualizacja trafi do smartfonów serii Samsung Galaxy S22 jeszcze w październiku

Patrzą na to, jak dotychczas wyglądał proces uaktualniania urządzeń producenta, możemy spodziewać się, że do końca tego roku, update pojawi się na urządzeniach, takich jak: seria Galaxy S22, seria Galaxy S21, Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, Galaxy Z Flip3, a być może także na średniopółkowym, choć popularnym Galaxy A53 5G. W przyszłym roku One UI 5.0 wyląduje najpewniej na urządzeniach serii Galaxy S20, Galaxy Note 20, starsze modele Galaxy Fold i Flip, a także na całą gamę średniej półki cenowej serii A. W grę wchodzą także tablety.

R E K L A M A

Co dokładnie wnosi One UI 5.0? Wśród nowości znajdziemy na przykład nowe opcje dostosowywania ekranu blokady, ulepszone powiadomienia, przeprojektowany obszar wielozadaniowości, nowe animacje, a także nowe ułożenie widgetów.

Tego nie spodziewał się nikt. Aplikacje Apple trafią do systemu Windows 11