Realme z każdym kolejnym miesiącem i sukcesem na arenie międzynarodowej coraz śmielej tworzy nowe hity sprzedaży, odcinając sobie kolejny kawałek tortu. Najnowsze doniesienia każą uwierzyć, że wraz z zyskami idą w parze inwestycje w nowe technologie. Choć może sama idea kamerki ukrytej pod ekranem to nie jakaś nowość, ale nadal pozostaje bardzo prestiżową opcją zarezerwowaną dla nielicznych modeli.

realme z kamerką pod ekranem od ponad roku

realme undersceen1

W przeszłości byliśmy świadkami wielu przecieków o tym jakoby Realme pracowała nad urządzeniem bez widocznej kamerki selfie. We wrześniu wiceszef Realme opublikował zdjęcie na serwisie Weibo z urządzeniem bez widocznego oczka. Dodał on również opis, że nie ma w tym urządzeniu również żadnych mechanizmów wysuwania kamerki, co bezpośrednio wskazywało na prototyp urządzenia z kamerkę pod ekranem. W sieci również powiela się zdanie, ze ruchome mechanizmy to już historia w świecie mobile i raczej mało który producent będzie do tego wracał.

Tajemnicze realme coraz bliżej

W dziale patentowym Realme zgłosiło kilka ciekawych projektów, w tym jeden ukazujący schematy telefonu bez widocznego miejsca na aparat selfie. Warto zwrócić uwagę, że wygląd całego urządzenia, jak i wyspy aparatów są spójne z urządzeniami, które w tym momencie wypuszcza Realme, co wskazywałoby na duże prawdopodobieństwo jego realizacji wkrótce.

Małe detale wskazują na to, że miałoby to być urządzenie premium, co raczej nikogo nie powinno dziwić. Mowa o wyspie aparatów, która posiada 3 oczka aparatów oraz sposobem, w jaki puszczone są anteny, wskazujące na obecność metalowej obudowy oraz 5G.

Moim zdaniem takie urządzenie, choć na razie byłoby mocno na wyrost względem tego co proponuje realme, mogłoby być istnym hitem. Na chwilę obecną technologia kamery selfie pod ekranem jest zarezerwowana raczej dla drogich urządzeń, a realme, jak wiadomo, potrafi działać cuda z ceną.