Przełączenie dźwięku między urządzeniami z Androidem będzie mniej frustrujące!

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Oglądasz film na tablecie? Twoje słuchawki zignorują mało istotne powiadomienie na telefonie… i z marszu odbywa się przełączanie dźwięku na odsłuch.

Google zapowiedziało nową technologię przełączenia dźwięku korzystającej z funkcji Fast Pair, informuje Hadlee Simons z portalu Android Authority.  Pozwoli to użytkownikom automatycznie przełączyć swoje słuchawki Bluetooth do innego urządzenia w wybranych przypadkach. Pierwszym urządzeniem, które będzie w pełni obsługiwało te funkcję będą słuchawki  Pixel Buds Pro, choć  wkrótce pojawi się także w wybranych modelach firm Sony i JBL.

Jedną z bardziej udanych innowacji w przestrzeni Bluetooth jest technologia Fast Pair firmy Google. Technologia ta, już obecna od kilku lat, umożliwia szybkie sparowanie słuchawek z telefonem pracującym pod systemem Android. Co najlepsze, sparowane akcesorium jest zapisywane na koncie Google użytkownika w celu szybkiego parowania z innymi urządzeniami z systemem Android.

R E K L A M A

Technologia rozpoznaje różne rodzaje kategorii audio, takie jak połączenie telefoniczne, zwykłe powiadomienie, czy też odtwarzanie mediów.

Jak działa przełączanie dźwięki i kiedy możemy się spodziewać nowej funkcji?

„Dla przykładu:  jeśli oglądasz film na tablecie i otrzymasz powiadomienie na telefonie, dźwięk w słuchawkach nie przełączy się na telefon. Ale jeśli otrzymasz połączenie telefoniczne, dźwięk słuchawek dokona przełączenia” – wyjaśnia Google na swoim blogu.

Firma dodaje, że na drugim urządzeniu po przełączeniu na nie, pojawi się powiadomienie, które pozwoli jednym stuknięciem przełączyć się z powrotem na oryginalne urządzenie. Google podaje dalej, że słuchawki z funkcją przełączania dźwięku i obsługą wielu punktów mogą łączyć się z dwoma urządzeniami Bluetooth jednocześnie. To spore udogodnienie.

Pierwszym produktem, który zostanie dostarczony z nową obsługą przełączania dźwięku będzie zastaw słuchawkowy Pixel Buds Pro, ale – co warto podkreślić –  firma twierdzi, że wybrane słuchawki Sony i JBL również otrzymają tę możliwość w najbliższych tygodniach.

„Przełączanie dźwięku będzie dostępne pomiędzy urządzeniami z systemem Android, lecz funkcjonalność będzie sukcesywnie poszerzana o kolejne kategorie sprzętu i platformy”, podsumowuje firma. Zgadując intencje i plany Google, wkrótce możemy oczekiwać na eksplozję tego wygodnego rozwiązania pośród np. gamy Chromebooków, czy też urządzeń z Google TV.

Apple Watch uratował życie kobiety. To już kolejny taki przypadek


Posłuchaj nas!

Zobacz także

11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple Rząd chce kontrolować Twoją skrzynkę e-mail. Kontrowersyjny pomysł MON