W Las Vegas nie mogło zabraknąć Google. Firma pokazała kilka nowości, ale najciekawszą okazała się nadchodząca funkcja Quick Share, która trafi do smartfonów z Androidem. W tworzeniu nowości maczał palce sam Samsung.

Gigant z Mountain View w ramach współpracy z południowokoreańskim producentem elektroniki użytkowej opracował nowy system udostępniania treści peer-to-peer dla Androida oraz Chrome OS. Quick Share, bo tak nazywa się nowy mechanizm, ma tak naprawdę wiele wspólnego z Nearby Share, ale jego możliwości są znacznie szersze.

//dzisiaj na dailyweb

Kiedy zapoznawałem się z informacjami o Quick Share, miałem wrażenie, jakbym czytał o AirDrop od Apple. Cóż, nie da się ukryć, że na polu wygody, firma z Cupertino potrafi oddać w ręce użytkownika rozwiązania bliskie ideałowi. Szczerze wierzę w to, że Google zaoferuje równie udany, a może nawet ciekawszy setup narzędziowy. Dobrze, ale co tak naprawdę oferuje tytułowy ficzer?

Google Quick Share lepsze niż Apple AirDrop? Nowa funkcja Androida trafi do użytkowników już niebawem

Quick Share 2 1

Kto i gdzie będzie mógł korzystać z Quick Share? Według informacji Google w grę wchodzą smartfony i tablety z systemem Android, urządzenia zgodne z Chrome OS i Chromecast, ale firma pracuje również z LG i innymi markami, a celem kooperacji jest wprowadzenie SQ na pozostałe urządzenia, również te z systemem Windows. Jak widać, Google idzie szeroko. Niektórzy będą mogli skorzystać z Quick Share już w lutym.

Quick Share 3 1

Nowy standard udostępniania treści peer-to-peer, jeśli faktycznie będzie tak sprawny w działaniu, jak przedstawiają to jego twórcy, może być kolejnym argumentem dla wielu osób do przejścia z iOS na Androida. Choć sam jestem ewangelistą kościoła Apple, testując sprzęt z zielonym robotem na pokładzie, widzę, że nie jest to już ten sam Android co lata wstecz. Mamy do czynienia z płynnym, przemyślanym interfejsem oraz funkcjami, które w większości działają sprawnie i przewidywalnie. Oczywiście wiele zależy od konkretnego urządzenia, ale uogólniając – czuć progres.

Wymiana smartfona w 2024 roku? Musisz spojrzeć na te trzy modele Infinix

Oczywiście Google pokazało na CES 2024 również inne nowości. Jeśli chcesz zapoznać się z innymi ficzerami, koniecznie rzuć okiem na blog giganta.