Dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów iPhone 11, XR, 12 Mini i 13 Mini. Procentowy wskaźnik baterii będzie dostępny również w tych urządzeniach. To zasługa iOS 16.1.

Jedną z mniejszych, ale jakże użytecznych nowości w aktualizacji iOS 16, okazał się procentowy wskaźnik baterii, który jest dostępny z poziomu dowolnego ekranu. Informacja o pozostałym poziomie naładowania akumulatora prezentowa jest wewnątrz ikony baterii widocznej na prawej górnej stronie frontowego panelu iPhone’a. Wspomniany element przybiera czarną lub białą kolorystykę, a zależy to przede wszystkim od „jasności” prezentowanego na wyświetlaczu interfejsu. Niestety, z ficzera mogli skorzystać tylko użytkownicy wybranych smartfonów. To właśnie się zmienia.

R E K L A M A

procentowy wskaźnik baterii 2

iOS 16.1 dla iPhone 11, XR, 12 Mini i 13 Mini wnosi procentowy wskaźnik baterii

Aktualizacja iOS 16 docelowo pojawiła się na smartfonach Apple iPhone 8 oraz nowszych. Niektóre urządzenia nie otrzymały jednak wszystkich nowości, o czym pisaliśmy dla Was w oddzielnej publikacji. Jednym z braków okazał się procentowy wskaźnik baterii, który był wyczekiwany przez wielu użytkowników sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Ten nie trafił na modele: iPhone 11, iPhone XR, iPhone 12 Mini i iPhone 13 Mini. Powodem były zapewne niższe rozdzielczości, które w połączeniu z notchem „w teorii” uniemożliwiały implementację nowości. Coś jednak drgnęło.

Użytkownicy smartfonów iPhone 11, XR, 12 Mini i 13 Mini, którzy dokonali aktualizacji do iOS 16.1 beta, zaczęli zgłaszać dostępność procentowego wskaźnika baterii w swoich urządzeniach. Nie ma stu procentowej pewności czy rozwiązanie pojawi się także w stabilnym kanale, ale patrząc na dotychczasowe działania Apple, jest to więcej niż pewne. Nie jest to typowe działanie producenta, a biorąc pod uwagę ostatnie poluzowanie polityki firmy względem nowości, możemy liczyć na kolejne pozytywne niespodzianki w przyszłości.

Z tych nowości w iOS 16 skorzystają wybrańcy. Spis funkcji zarezerwowanych dla wybranych modeli