Aktualizacja iOS 16.1 beta 2  będzie wkrótce dostępna na zgodnych smartfonach Apple iPhone. Poznaj z nami najnowsze funkcje jabłek.

Jesteśmy świeżo po premierze kolejnej odsłony IOS 16.  Nowa wersja systemu oferuje nam sporo zmian wizualnych, równocześnie rozszerzając możliwości związane z personalizacją i funkcjonalnością oprogramowania. Niestety wraz z nadjeściem iOS16, na urządzeniach pojawiło się sporo błędów np.: cigągle wyskakujące powiadomienie kopiowania i wklejania treści. Na szczęście firma wypuściła wczoraj drugą wersję iOS 16.0.2, która niweluje wszystkie istniejące dotychczas błędy. Nie jest to jednak koniec zmian. Apple wypuścił drugą wersję aktualizacji IOS 16.1 beta 2, w której to czekają nas kolejne nowości. Sprawdźmy zatem, co skrywa w sobie to uaktualnienie systemu.

iOS 16.1 beta 2

Zmiany i nowości w iOS 16.1 beta 2

Oprócz klasycznych poprawek błędów w systemie, aktualizacja zawiera kilka ciekawych nowości. To, co aktualnie wzbudza największe kontrowersje wśród użytkowników, to wygląd ikona baterii, który nie jest zbyt czytelny. W aktualizacji iOS 16.1 symbol baterii ma zostać dopieszczony przy pomocy animacji.  Koloryt ikony będzie zależny od poziomu naładowania baterii oraz od tego, czy telefon jest w trakcie ładowania. Oprócz tego na naszych jabłkach pojawi się już wcześniej zapowiedziana funkcja. Mowa tutaj o wydarzeniach na żywo. Dzięki tej opcji możemy śledzić na bieżąco wynik meczu z poziomu ekranu blokady. Oczywiście funkcja będzie kompatybilna z różnymi aplikacjami, a nie tylko ze sportowymi. Kolejną nowością, na którą wiele osób czekało przez lata, będzie możliwość usunięcia aplikacji systemowej portfel. W ten sposób osoby, które nie korzystają z Apple Pay, będą mogły zwolnić trochę pamięci na swoim urządzeniu. Pojawi się też długo wyczekiwany standard Matter, który ma na celu łączyć ze sobą inteligentne urządzenia oparte na różnych platformach. W związku z tym sterowanie inteligentnym domem stanie się zdecydowanie bardziej komfortowe.

R E K L A M A

iOS 16.1 beta 2

Cała aktualizacja prawdopodobnie będzie dostępna już w październiku tego roku. Z niecierpliwością czekam na zmiany w moim iPhonie.

Jak schować przycisk „Szukaj” na ekranie początkowym w iOS16?