Tak nabierano nas na Prima Aprilis 2023

Im jestem starszy, tym bardziej denerwuje mnie Prima Aprilis. Dzień, w którym moglibyśmy celebrować humor i komedię, na dłuższą metę stał się świętem kłamstwa i fake newsów. Co nie znaczy jednak, że żaden żart z pierwszego kwietnie nie wywołał uśmiechu na mojej twarzy. Zapraszam na subiektywne podsumowanie tegorocznych primaaprilisowych żartów ze sfery popkultury.

" rel="attachment wp-att-188577Prima Aprilis

Najlepsze żarty Prima Aprilis 2023

Kotki przejmują Anime

Największa internetowa baza informacji o anime – Myanimelist została przejęta przez koty. Każdy plakat z listy najwyżej ocenianych produkcji został przerobiony tak, by w centralnej części znajdowało się zdjęcie kota. Nie oznacza to jednak, że niżej oceniane serię uciekły od zezwierzęcenia. Firma przygotowała specjalny filtr, który nakładał na plakaty specjalnie przygotowane zdjęcie kota. W zeszłym roku Myanimelist przygotowało rysunkowe pieski, które zachęcały użytkowników do oglądania. W tym roku serwis ukłonił się w stronę fanów kotów.

Dlaczego wszystkie miasta nazywają się tak samo?

Pora na żart, na który ludzie faktycznie dali się nabrać. Fani Cywilizacji 6, zgłaszali błąd, przez który wszystkie miasta w grze nazywały się tak samo. Ich nazwa była nie przypadkowa, gdyż każde z nich nosiło miano Alexandrii, tak Alexander Macedoński nazywał praktycznie wszystkie podbite przez siebie miasta. Oczywiście okazało się, że nie jest to błąd gry, a historyczny dowcip, którzy przygotowali twórcy moda Rosetta – Dynamic City Names.

Aktorzy głosowi z filmu Mario w… grze?

Dowcip ten przygotował amerykański oddział IGN. Była to fałszywa zapowiedź, w której Shigeru Miyamoto z uśmiechem na twarzy zapowiada opcję włączenia głosów z filmu animowanego o Mario w grach od Nintendo. Już samo to jest świetnym dowcipem zważywszy na to jak duże kontrowersje wywołały wybory castingowe, natomiast wisienką na torcie jest przykładowa prezentacja. Podłożono głosy aktorów z różnych filmów do ich growych postaci. Przeklinający Toad i Bowser to komedia sama w sobie. Opcja ta ukazana jest jako ekskluzywna funkcja dla posiadaczy Nintendo Switch Online i zważywszy, jak bardzo wielkie N zachęca do zakupu swojej usługi, nie zdziwię się jeśli ten dowcip zmieni się w rzeczywistość.

Czapki w League of Legends (dużo czapek)

Riot Games firma odpowiedzialna za kultową mobę League of Legends proponuje graczom czapki – dużo czapek. Na mapie w trybie blind pick z zabijanych minionków wypadają wspomniane nakrycia głowy, które nasza postać może założyć. Czapki kumulują się, sprawiając, że pod koniec gry dany bohater chodzi z istną wieżą na głowie. Poza tym na mapie pojawia się stado uroczych, puchatych stworzonek zwanych Poro, które od lat są maskotkami franczyzy.

Fandom Jojo zajmuje się wędkarstwem

Na koniec wydarzenie czysto fandomowe, ale wyjątkowo udane. Na największym subreddicie związanym z anime Jojo’s Bizarre Adventure, pierwszego kwietnia masowo pojawiały się memy o wędkarstwie. Nawet oficjalna grafika oraz ikona społeczności dostosowała się do zamiłowania do ryb. Skąd się wziął pomysł? Jedna z najważniejszych postaci w serii – Jotaro jest biologiem morskim. Wśród społeczności od lat funkcjonuje mem, że kocha on bardziej ryby niż własną córkę. Na jego cześć pierwszego kwietnia forum wypełniło się rybami.

Jak zapewne zauważyliście, żart pojawił się także na dailyweb… daliście się nabrać na nasze smocze jajo?

Największe odkrycie tego milenium. Archeolodzy wykopali ponad 3800-letnie smocze jajo.

Autor: Szymon Stankiewicz