Znam już kilka takich serwisów oraz aplikacji, teraz jednak trafiłem na coś nowego i stwierdziłem, że się z Wami podzielę. Shhhnoise.com to banalnie prosty serwis, dzięki któremu jesteśmy w stanie wygenerować sobie ścieżkę dźwiękową składającą się z kilku dźwięków i dostosować ją do naszych potrzeb lub upodobań.

Zdaję sobie sprawę, że taki typ pracy przy dźwiękach nie jest odpowiedni dla każdego, a nawet jeśli znajdujesz się w gronie takich osób, to po prostu nie zawsze musisz przy takim czymś siedzieć, zmiana nie jest taka zła. Z drugiej strony, jeśli jeszcze nigdy nie próbowałeś, może warto. W końcu zmiana nie jest taka zła  😉

Muzyka do pracy i nauki – kilka przydatnych linków

Tak czy owak, dziś mam dla Ciebie jeden serwis, jedną playlistę na Spotify oraz jedna na YouTube, gdzie znajdziesz odgłosy do pracy głębokiej oraz muzykę, która może pomóc w nauce (oraz pracy oczywiście).

Serwis to shhhnoise.com i mamy tutaj do dyspozycji prosty mixer 6 odgłosów oraz ich głośności. Klikając na kafelek, włączamy dźwięk, suwakiem regulujemy głośność. Prościej się nie da. Dostępne mamy odgłosy plaży, wiatru, lasu, kropli deszczu, pisania na klawiaturze oraz szeleszczenia papierem. Taki ASMR trochę. Kombinacja, przy której pisze ten wpis to las oraz krople deszczu.

Playlista do skupienia

Playlista na Spotify to Slow Jam Mondays. Dość regularnie aktualizowana od wielu tygodni co poniedziałek z tego co zauważyłem, co miałoby sens patrząc na nazwę.

Playlista na YouTube to nic innego jak „lofi hip hop radio”, czyli chyba najpopularniejszy kanał z takimi bitami na YouTube (kiedyś Chilled Cow). Puszczamy i leci. Animacja uczącej się dziewczyny jest już chyba kultowa.

Może przy kolejnym artykule dorzucę jakąś aplikację? Poczekamy, zobaczymy.