Zielony operator komórkowy jest „zielony” nie tylko z uwagi na barwy widoczne na logo. Firma dokłada wszelkich starań, aby ślad węglowy pozostawiany przez urządzenia mobilne był możliwie najmniejszy. Co ważne, Plus czyni to z korzyścią dla klienta. Dobrym przykładem będą tutaj oferty Plus Wymiana oraz Plus Odkup. Co zyskamy, decydując się na wspomniane propozycje? Na przykład nowy iPhone co dwa lata. Przejdźmy przez istotne informacje po kolei.

Programy Plus Odkup i Plus Wymiana mają wspólny cel, natomiast prezentują nieco inne podejście do sprawy. Oczywiście obydwie propozycje wzajemnie się uzupełniają, czyniąc atrakcyjną całość. Jeśli dodamy do tego fakt, iż Plus – nieprzerwanie od kilku lat – jest liderem prędkości internetu 5G w Polsce, wybór oferty operatora wydaje się jeszcze rozsądniejszy. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej programom Plus Odkup i Plus Wymiana i określmy, w jaki sposób możemy na nich skorzystać.

Plus wymiana 2

Plus Odkup i Plus Wymiana – ekologia, czyli zmniejszenie śladu węglowego i oszczędności w portfelu klienta

Zanim przejdziemy do szczegółów ofert Odkup i Wymiana, chciałbym na chwilę zatrzymać się przy względach ekologicznych i finansowych. Zacznijmy od tego pierwszego. Odkupienie przez Plus urządzeń mobilnych – konkretnie smartfonów – w istotny sposób zmniejsza ślad węglowy. Sprzęt ten może po odświeżeniu trafić do nowych klientów lub zostać ekologicznie zutylizowany. Jeśli w Waszych szufladach zalegają modele, z których nie korzystacie – warto rozważyć udział w programie. Środki będzie można spożytkować na przykład: na zakup usługi oraz urządzeń. Dodatkowo, korzystając z programu Plus Wymiana, możemy zdecydować się na oddanie użytkowanego smartfona iPhone i wybrać nowy (oczywiście spełniając warunki oferty).

Plus wymiana 3

Mniej elektrośmieci i zalegających nam nieużywanych urządzeń to nic innego, jak wartość dla ekologii. Co ważne, w tym przypadku to, co jest „ekologiczne”, jest też opłacalne. Możemy oddać stary sprzęt i przeznaczyć środki na inne rzeczy, np. nowy sprzęt. W przypadku oferty Plus Wymiana, możemy po dwóch latach użytkowania wziąć na tapet nowy sprzęt, co patrząc na warunki oferty, jest zdecydowanie opłacalne finansowo.

Plus Odkup – oddaj używany smartfon. To nie tylko opłacalne, ale również bajecznie proste

Na czym naprawdę polega oferta Plus Odkup? Użytkownicy smartfonów marek: LG, OPPO, Samsung, Motorola, Nokia, realme, Xiaomi oraz Sony mogą oddać je bezpośrednio do operatora, za co otrzymują środki na swoje konta w Plusie. Kwoty będą mogły zostać przeznaczone na zakup usług czy pokrycie rat, np. za smartfona. Na przykład za Samsunga Galaxy S21 5G 128 GB w bardzo dobrym stanie możemy otrzymać np. 1000 zł.

W jaki sposób określane są ceny? Wycena realizowana jest podczas jednej, krótkiej wizyty w salonie. Pracownik użyje do tego celu specjalnej aplikacji. Istotne jest również to, że nie musicie obawiać się o dane, które mogły pozostać na oddawanym smartfonie. Wszystko zostanie usunięte w zgodzie z bezpiecznym standardem ADISA. Reasumując:

  1. Przynosimy dotychczasowy smartfon do salonu Plusa.
  2. Pracownik przy użyciu aplikacji wycenia urządzenie.
  3. Plus odkupuje Twój smartfon i odlicza kwotę od twoich przyszłych zobowiązań.

Jakie są największe zalety Plus Odkup? Przede wszystkim zyskujemy środki do wykorzystania na zakupy u operatora i nie musimy sam zajmować się sprzedażą, na przykład poprzez serwisy aukcyjne. Co więcej, ograniczamy też ilość elektrośmieci. Win-Win.

Opcja odkupu dotyczy także telefonów Apple, natomiast tutaj w tym konkretnym przypadku możemy zyskać np. 1300 zł (za iPhone 11 Pro), 1900 zł (za iPhone 12) lub nawet 2100 zł (za iPhone 12 Pro). Dodatkowo, chcąc wybrać nowszego iPhona zyskujemy jeszcze niższą cenę zakupu urządzenia. Przykładowo decydując się na iPhone 14 128 GB zapłacimy za niego jedynie 4611 złotych, a jeśli odsprzedaliśmy wcześniej używanego iPhone to cena za nowy spadnie jeszcze bardziej.

Plus Wymiana – nowy iPhone co dwa lata

Jakiś czas temu Plus wystartował z programem wymiany urządzeń z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. To świetny sposób na to, aby być „na bieżąco” z technologią Apple. Po 24 miesiącach zwyczajnie oddajemy iPhone operatorowi bez potrzeby zamartwiania się sprzedażą i czasem, jaki na to poświęcimy. Jak to działa?

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Bardzo prosto. Wybieramy jeden z dostępnych w ofercie smartfonów, np. iPhone 14 Plus 256 GB i podpisujemy umowę na 36 równych rat. Co ważne, nie musimy wcale spłacać wszystkich rat przez okres 3 lat. Po 24 miesiącach możemy bowiem oddać stary iPhone i wymienić go na nowszy model. Naturalnie, w przypadku, gdy będziemy w pełni ukontentowani konkretnym urządzeniem, możemy spłacić pozostałe 12 rat i pozostawić je u siebie na kolejny rok. Sam proces jest łatwy i wymaga od nas jedynie wizyty w salonie. Sprawdźmy, jak wygląda to w przypadku modelu iPhone 14 128 GB i oferty za 59 zł/mies.

Cena początkowa za smartfon to 499 zł, natomiast miesięczna rata wynosi 129,49 zł. To daje nam łącznie 3606,76 zł za obligatoryjne 24 z 36 rat. Co ważne, abonament w kwocie 59 zł miesięcznie oznacza dla nas aż 50 GB miesięcznie z dostępem do sieci 5G, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, także bonus w postaci rocznego dostępu do serwisu Disney+.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Lista modeli dostępnych w ramach Plus Wymiana

Trzeba również dodać, że pojawia się tutaj temat tak zwanego Serwisu Urządzenia Premium. W kwocie 20 zł miesięcznie otrzymujemy usługę, dzięki której w przypadku usterki wynikającej z naszej winy, operator naprawi sprzęt. Oczywiście, naprawa będzie miała miejsce w autoryzowanym punkcie. Zanim przejdę do abonamentów, wspomnę jeszcze o jednej rzeczy związanej z urządzeniami… otóż iPhone w Plusie nie ma simlocka.

Jaki abonament?

Wcześniej wspomniałem o abonamencie za 59 zł/mies. (wariant M), ale wypada poznać również inne rekomendowane warianty – L oraz XL. Jeśli zdecydujemy się wariant L kosztujący 79 zł miesięcznie, otrzymamy aż 120 GB internetu. Dla najbardziej wymagających przygotowano wariant XL. Plan ten to wydatek 99 zł miesięcznie, natomiast to dyspozycji użytkownika zostanie oddany pakiet 250 GB internetu mobilnego. To jednak nie wszystko… W ramach każdego z abonamentów uzyskujemy dostęp do najszybszej sieci 5G w Polsce, co potwierdzają rankingi SpeedTest.pl.

Ze szczegółami oferty możecie zapoznać się na stronie Plusa.

5G w Plusie przyspiesza do 1 Gb/s – konkurencjo, gdzie jesteś?