Plus, w dalszym ciągu oferuje najszybsze 5G w Polsce, natomiast prędkość pobierania nie będzie ograniczona już do 600 Mb/s. Dzięki agregacji trzech pasm udało się osiągnąć rekordową wartość 1 Gb/s.

Temat 5G w Polsce jest dość pogmatwany. W zasadzie od kilku lat czekamy na star aukcji na dedykowane częstotliwości, dlatego też możemy co najwyżej pomarzyć o prędkościach osiąganych na rynkach, w których działa pełnoprawne 5G. Nie oznacza to jednak, że żaden z operatorów nie próbuje naprawić tego stanu rzeczy. Dobrym przykładem będzie tutaj Plus. Zielony usługodawca za sprawą wydzielenia pasma 2600 MHz z TDD pozwolił na pobieranie danych z prędkością do 600 Mb/s. Konkurencja opierała się na pasmie 2100 MHz z DSS. Co ciekawe, teraz właśnie za sprawą wykorzystania tych dwóch pasm jednocześnie Plus zaoferuje nie 600 Mb/s, lecz 1 Gb/s.

5G w Plusie

5G w Plusie z rekordową prędkością 1 Gb/s pozamiatało konkurencje

Plus stosuje agregację trzech pasm – dwóch w technologii 5G (2600 mHz i 2100 MHz) i jednego 4G (1800 MHz), dzięki czemu prędkość pobierania z wykorzystaniem całości zasobów osiąga teraz do 1 Gb/s.

Udostępnienie agregacji dwóch nośnych 5G to kolejne innowacyjne wdrożenie technologiczne, które będzie realizowane w sieci Plus. Testowane przez nas rozwiązanie jest nie tylko unikalne w skali naszego kraju, ale również, po raz kolejny stawia nas w gronie pionierów technologicznych na świecie – powiedział Jacek Felczykowski, Wiceprezes Zarządu operatora sieci Plus.

Nie chcę przesadnie chwalić operatora, ale działania Plusa, które obserwujemy od kilku lat, pokazują nam, że tak naprawdę tylko zieloni starają się rozwijać segment 5G w oczekiwaniu na aukcje pasm 3400-3800 MHz. W dalszym ciągu są to półśrodki, ale nie da się ukryć, że w tym przypadku efekt jest z korzyścią dla klientów.

Nasza sieć 5G już teraz zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o szybkość pobierania danych. Potwierdzają to wszystkie niezależne rankingi prędkości. Już w najbliższych tygodniach nasi klienci zyskają dostęp do jeszcze szybszego internetu 5G od Plusa – powiedziała Justyna Kulka, Wiceprezes Zarządu operatora sieci Plus.

Recenzja Deco X50-PoE: mesh ratunkiem dla kiepskiego zasięgu WiFi