Ōura wprowadza kolejne nowości w oprogramowaniu swojej inteligentnej obrączki. Firma konsekwentnie realizuje składane przez siebie obietnice, skupiając się na zdrowiu kobiet.

Z każdą kolejną aktualizacją i zapowiedzią płynącą od marki Ōura utwierdzam się w przekonaniu, że oferowany przez nią smart ring to nie gadżet mający być nieco bardziej minimalistycznym smartwatchem, ale urządzenie o charakterze medycznym. Skupienie się na funkcjach zdrowotnych nie oznacza jednak, że Ōura Ring jest produktem niszowym i niewartym większej uwagi.

//dzisiaj na dailyweb

Co ważne, Ōura nie tylko zajmuje się produkcją smart urządzenia, ale angażuje się w szereg prac i badań naukowych, współpracuje z uniwersytetami i co dość niezwykłe jak na firmę technologiczną, posiada także medyczny zespół doradczy, w skład którego wchodzą lekarze, profesorowie i specjaliści zajmujący się szeroko pojętym segmentem wellbeing.

Ōura aktualizuje Cycle Insights analizujący cykl miesiączkowy i rozpoczyna badania nad menopauzą

Smart ring Ōura zyska nowe funkcje zaprojektowane z myślą o zdrowiu kobiet. Jak pisałem we wstępie, marka jest silnie zaangażowana w promowanie wiedzy i budowanie świadomości na ten temat, co widać bardzo wyraźnie. Co ważne, część rozwiązań opracowanych przez firmę, takich jak na przykład aplikacja Natural Cycles° pomagająca w naturalnym planowaniu rodziny posiada certyfikację amerykańskiej FDA, co oznacza, że pomiary dokonywane przez urządzenie są wiarygodne i na ich podstawie można precyzyjnie określić dni płodne.

Oura ring
Oura Natural Cycles

 

Aplikacja oferuje także wprowadzoną pod koniec ubiegłego roku funkcję Cycle Insights, dzięki której użytkowniczki smart ringa mogą szybko dowiedzieć się, w której fazie cyklu menstruacyjnego się znajdują — folikularnej lub lutealnej, a co za tym idzie przewidzieć kiedy pojawi się miesiączka. Teraz pojawią się nowe możliwości, bowiem program będzie informować o regularności cyklu, jego typowej długości cyklu i typowej długości menstruacji. Pozwoli to użytkownikom zidentyfikować określone wzorce, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego na czas skierować się do lekarza. Cycle Insights mogą okazać się pomocne szczególnie kobietom z nieregularnymi cyklami lub znajdującym się w okresie okołomenopauzalnym.

Oura ring

R E K L A M A

To oczywiście nie wszystko, ponieważ Ōura wprowadza korektę, dzięki której zmiany biometryczne zachodzące w trakcie cyklu miesiączkowego użytkowniczki nie będą miały wpływu na wynik Readiness, jaki jest obliczany wewnątrz aplikacji. Rezultat pomiarów jest prezentowany w formie punktowej od 0 do 100 i uwzględnia takie czynniki, jak aktywność z poprzedniego dnia, sen, tętno spoczynkowe, poziom regeneracji i inne sygnały, jakie monitoruje smart ring. Jednak podczas cyklu menstruacyjnego pojawiają się zmiany biometryczne, takie jak wzrost tętna, częstości oddechów, temperatury czy nawet spadek zmienności rytmu zatokowego. Do tej pory wszystkie zmiany te miały wpływ na wskaźnik wyliczany w sekcji Readiness, ale teraz ich znaczenie zostanie poddane odpowiedniej korekcie.

Oura ring

I to jeszcze nie koniec nowości, bowiem firma ogłosiła właśnie włączenie się do badań we współpracy z twórcami aplikacji Clue oraz naukowcami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Badanie skupi się na kobietach będących w okresie menopauzy, które jak podkreśla Ōura, są grupą często pomijaną w tego typu analizach, a ponadto same mają niedostateczną wiedzę na temat menopauzy. W toku zapowiedzianych badań zbierane i analizowane będą dane z Ōura Ring. Pozwoli to lepiej zrozumieć zmiany, jakich doświadczają kobiety w okresie przed menopauzą i już w jej trakcie. Oprócz informacji z obrączek badacze będą wykorzystywać historyczne dane dotyczące cykli, ankiet, oraz danych zbieranych przez aplikację Clue, w której można notować objawy i dolegliwości menstruacyjne. Wszystko po to, by określić, kiedy kobieta wchodzi w okres okołomenopauzalny i co dzieje się dalej.

ScanWatch 2 – recenzja pięknego zegarka od Withings

Bez wątpienia Ōura to niezwykła marka, która przywiązuje ogromną wagę do kwestii zdrowotnych. Co więcej, nie tylko o tym mówi, ale przede wszystkim wdraża zapowiadane przez siebie rozwiązania, dodatkowo starając się, by oferowane narzędzia spełniały najwyższe możliwe standardy. Z niecierpliwością czekam na kolejne nowości!

Zobacz nasz VLOG!