Ostatnio prezentowałem Wam bardzo urodziwą klawiaturę mechaniczną Nuphy Air75 V2, a dzisiaj bonus, piękne akcesoria. Tak, akcesoria dla klawiatury. Zapraszam na przegląd dobrodziejstw, które możecie zafundować swojej klawiaturze Nuphy.

Nuphy Air75 v2 to kawał pięknego sprzętu, w którym widać dbałość o detale. Oczywiście dalej mówimy o klawiaturze, ale to takie samo narzędzie pracy dla dziennikarza, jak młot dla kowala, tylko oczywiście piękniejsze, i zdecydowanie fajniejsze. Nuphy bardzo się postarał, a sama klawiatura podoba mi się zdecydowanie bardziej niż mój aktualny Keychron K3 Pro. Dzisiaj czas na tekst bonusowy dotyczący Nuphy, bo przy okazji samej klawiatury, dostałem do niej kilka akcesoriów, które zdumiały nawet mnie – gadżeciarza. Zacznijmy jednak od początku.

//dzisiaj na dailyweb

Jeśli bez podglądania w dalszą część tekstu zapytałbym Was, co pierwsze przychodzi Wam do głowy, kiedy myślicie o akcesoriach do klawiatury. Piękny przewód? Zgrabna i wygodna mata na biurko pod klawiaturę? Na pewno powiedzielibyście o switchach i keycapsach, prawda? Zaczniemy właśnie od tych drugich, bo takie właśnie dostałem wraz z klawiaturą.

Nuphy – nSA Shine-through ABS Keycaps

1G7A8013 scaled

Tutaj żadnego zaskoczenia nie ma, bo to w zasadzie chyba najpopularniejszy tym akcesoriów do klawiatur mechanicznych. Mnogość wyboru, możecie customizować swoje mechaniki do oporu. Ja dostałem w zestawie jasną wersje kolorystyczną, ale szczerze mówiąc po kilku próbach wizualnych, ostatecznie pozostałem przy szarych klawiszach funkcyjnych, ot bardziej pasują mi wizualnie.

To jednak pierwszy raz, kiedy miałem okazje obcować z customowymi keycapsami i nie wiedzieć czemu, byłem przekonany, że trafią do mnie w worku, z którego będę losował poszczególne przyciski ;-) A tu niespodzianka, pięknie poukładane w plastikowym opakowaniu, w dodatku także z dodatkowymi klawiszami do klawiatury numerycznej, której akurat w mojej wersji Nuphy nie ma.

Nasadki w kilku wariantach do Nuphy kupicie tutaj.

Podkładka Nuphy – Mono Wrist Rest

L75 Mono Wrist Rest Main02 0823 2

Podkładka pod nadgarstki do klawiatury kojarzy mi się bardzo źle. Mam takie wyobrażenie starej, dellowskiej klawiatury w urzędzie, poniżej której umieszczona jest żelowa podkładka, która ma chyba z 5cm wysokość. Do tego jest paskudnie wytarta, co zgrywa się z koszmarnie wyeksplatowaną klawiaturą urzędnika.

Na szczęscie podkładka dedykowana Nuphy do Air75 to kawał pięknego, półprzezroczystego plastiku, który nie ma nic wspólnego z obrazem podkładki pod nadgarstki z mojego wyobrażenia. Ma ona matowe wykończenie, ale zaskakująco nie palcuje się, a to powoduje, że wizualnie pozostaje cały czas estetyczna. U spodu podkładki mamy gumowe podkładki, tak by nie przemieszczała się ona na biurku. Co ciekawe, świetnie się zgrywa z moją klawiaturą i w zasadzie tak się do niej przyzwyczaiłem, że chyba już nie umiem bez niej pracować.

Podkładkę znajdziecie również w sklepie naszego partnera, w różnych wersjach wykończenia.

Etui Nuphy – NuFolio V3

1G7A8014 scaled

Ostatni produkt spowodował we mnie największe zdziwienie. Bo o ile podkładka pod klawiaturę, to rozwiązane związane z ergonomią, keycapy to rozwiązanie stricte wizualne, by cieszyć oko, ale etui na klawiaturę?! No kto by pomyślał! W zasadzie to kiedy pomyślałem głośno, po co miałbym zabierać ze sobą swoją klawiaturę na wyjazdy, pojawiło się kolejne pytanie: w zasadzie dlaczego tego nie robie?

NuFolio V3 rzede wszystkim jest piękne i idealnie wpisuje się w stylistykę całego portfolio linii. Jest pięknie wykończone, ale niech was nie zwiedzie prostota, to etui skrywa kilka ciekawych tajemnic. Przede wszystkim w podstawce ukryty jest magnes, który sprawnie przytrzyma Waszą klawiaturę wraz z wypustkami na gumowania u spodu klawiatury. To nie koniec niespodzianek. Etui łamane jest na trzy części, a jeśli użyjecie tylko trochę wyobraźni, możecie tak je ustawić, bo oprzeć ekran smartfona lub tabletu i urządzić sobie mobilne stanowisko pracy.

pobrane 1 1 scaled 2

Etui również znajdziecie na stronie naszego partnera.