Tedee jest już z nami na rynku od 4 lat. Ja sam używam go od 3. Chociaż firma stworzyła go prawie idealnym, na rynku pojawił się całkiem nowy model, to Tedee Go. Jest łatwiejszy w instalacji i tańszy!

Tedee to smart zamek, który obsługuje się telefonem. Konstrukcja była tak dobra, że przez 4 lata nikt nie myślał pewnie, że doczekamy się jego następcy. Nie mniej, szybko na rynek trafiła jego ciemna wersja kolorystyczna. Następny był dedykowany, bezprzewodowy pinpad (klawiatura), ułatwiający dostęp osobom bez klucza (zwykłego lub cyfrowego), który z miejsca skradł serca właścicieli domów na airbnb ;D . Teraz do rodziny dołącza Tedee Go i, mimo że poprzednik jest niemal idealny, to nowy Go również zaskakuje.

//dzisiaj na dailyweb

Tedee Go

Tedee to najlepszy sprzęt smart home, jaki mi się trafił

Niecałe 3 lata temu, miałem okazje przetestować zamek Tedee. Wtedy nikt jeszcze nie bił z laczka, za to, że wymienialiśmy firmę w kontekście producenta zamków Gerda ;) . Dziś obie firmy komunikują się jako odrębne, ale ja zawsze podkreślam, że Tedee wyszło z Gerdy — myślę, że wielu z nas docenia ten fakt, przecież kochamy Polskie firmy. Tu na uwagę zasługuje również to, że przy pomocy Gerdy na rynek trafił jeden z najciekawszych, najładniejszych i najlepszych smart zamków na rynku.

Przez blisko 3 lata nie miałem z nim żadnych poważnych problemów. Czasem zrobił fikołka w aplikacji Apple Home, aby zaraz znowu działać. Pęknęła mi też ta biała pokrywka, pod którą jest przycisk. Codziennie kilka razy naciskana przez okres ponad 2 lat, przez wszystkich domowników — miała do tego prawo. Proces naprawy pogwarancyjnej? Jest świetny! Proszę wysłać cały zamek, lub my wyślemy bezpłatnie części zamienne. Super szybka wysyłka, a ja wymieniłem plastikową pokrywkę w kilka sekund (wystarczyło podważyć zatrzask).

Tedee Go
Tedee Go dostępny jest w bieli i czerni. Tu na zdjęciu z bramką do zdalnego dostępu

Zamek Tedee i jego dedykowana apka, to coś rewelacyjnego. Przyznawanie dodatkowego dostępu gościom i rodzinie. Zdalne otwieranie kurierowi. Czy po prostu kontrola zamknięcia drzwi i powrotu dzieciaków. To jest super! Dodatkowo mam apkę na Apple Watch i teraz wybierając się na trening, biorę tylko smart zegarek. To wolność, jak za czasów szkolnych, wolność, bez wypchanych kieszeni!

Tedee Go – prościej, lżej i taniej

Podobno nie zmienia się zwycięskiego składu. W rewelacyjnym wywiadzie z CEO firmy Tedee – Grzegorzem Chuchra, można przeczytać, że z ich punktu widzenia produkt idealny nie był, bo marketingowo docierał do wąskiej grupy osób, które albo są nerdami i same potrafią sobie wymienić wkładkę, albo są bogate i zamawiają w tym celu ekipę. Postanowiono coś z tym zrobić.

Tedee Go
Tedee Go można zainstalować bez fachowej wiedzy w kilka chwil

Po sukcesie naszego pierwszego inteligentnego zamka, cieszymy się z premiery nowego smart locka Tedee – Tedee GO – mówi Grzegorz Chuchra CEO firmy Tedee. – Wysłuchaliśmy opinii klientów i stworzyliśmy nowy smart lock. Tedee GO to inteligentny zamek zaprojektowany tak, by jego instalacja była łatwa nawet dla osób bez technicznych umiejętności – można zamontować go już w minutę na istniejącej wkładce — dodaje Grzegorz Chuchra.

W ten sposób powstał Tedee Go. Jego znaczącą cechą jest prostsza instalacja i niższa cena. To najważniejszą jest jednak prostota instalacji. W modelu Tedee Pro potrzebna była wymiana wkładki. Model Tedee Go nasadzany jest na klucz w drzwiach i montowany za pomocą 3 śrubek. Dzięki temu zamek obraca kluczem, który jest w drzwiach. Jest fizycznie ciut większy, ale ma sporo niższą cenę od modelu Pro — w tym wypadku o prawie 700 PLN (Tedee Pro kosztuje około 1650 zł w zestawie z pasującą wkładką).

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Cechy zamka Tedee Go:

 • Prosty montaż na drzwiach wejściowych nawet w minutę
 • Brak potrzeby pomocy profesjonalnego montera lub ślusarza
 • Smukła konstrukcja, mniejsza niż inteligentne zamki konkurencji
 • Cichsza praca niż konkurencyjnych smart locków
 • Intuicyjna aplikacja mobilna
 • Zdalne sterowanie za pośrednictwem chmury internetowej
 • Zasilanie trzema, łatwo wymienialnymi bateriami
 • 6-8 miesięcy średniej żywotności baterii
 • Najwyższy standard bezpieczeństwa, potwierdzony przez instytut AV-Test
 • Kompatybilność z ponad 15 platformami inteligentnego domu
 • Automatyczne otwieranie i zamykanie
 • Zdalna kontrola zamka
 • Wysoki stosunek jakości do ceny
 • Pomoc techniczna i długi okres wsparcia produktu

Tedee GO umożliwia użytkownikom rozpoczęcie życia bez kluczy w cenie od ok. 949 zł. Nowy smart lock będzie szeroko dostępny za pośrednictwem platform eCommerce, sprzedawców elektroniki i lokalnych dystrybutorów.

Więcej informacji na stronie Tedee.