Pojawiły się istotne i co ważne, konkretne informacje o nadchodzącym tablecie Apple. Wiem już, jakie elementy trafią do nowego modelu iPad Pro. Jest lepiej, niż można się spodziewać.

Od pięciu lat tablety z rodziny iPad Pro zdają się stać w miejscu. To zmieni się już późną wiosną lub wczesnym latem przyszłego roku. Gigant z Cupertino zaprezentuje bowiem całkiem nową odsłonę urządzenia, która zostanie wyposażona w pożądane przez użytkowników cechy. Firma ewidentnie wsłuchała się w głosy userów i fanów marki. Oto efekty.

//dzisiaj na dailyweb

Nowy iPad Pro 2024 z ekranem OLED, chipem M3 i gładzikiem w klawiaturze

iPad Pro 1
Idzie nowe

Wspomniana kategoria produktów Apple doczeka się przepotężnej zmiany. Przede wszystkim możemy liczyć na obecność nowoczesnych wyświetlaczy OLED, a nie Mini-LED. Według informacji Marka Gurmana z Bloomberga, do oferty trafią warianty z wyświetlaczami w rozmiarze 11 cali i 13 cali. To wzrost w stosunku do poprzedników. Biorąc pod uwagę to, co sadownicy zrobili z MacBookami, wydaje się do oczywistym następstwem. Jako ciekawostkę dodam, że źródło twierdzi, że tablety generują aktualnie najmniejsze przychody w ujęciu głównych kategorii działalności przedsiębiorstwa. To zaskakujące, szczególnie że iPady są najbardziej rozpoznawalnymi tabletami na świecie.

Nowy iPad Pro będzie napędzany potężnym chipem M3 wykonanym w architekturze ARM. Rzeczone jednostki nie będą ograniczone jedynie do komputerów Mac i przenośnych MacBooków. Idźmy dalej. Mówi się, że wraz z tabletem pojawi się także całkiem nową klawiaturą Magic Keyboard dedykowana temu modelowi. Mało tego, Apple chce uzyskać w ten sposób wrażenie pracy na laptopie. Aby to zrobić akcesorium, poza samymi klawiszami będzie wyposażone w gładzik lub jak kto woli – touch pad.

Jak to zwykle bywa, Apple nie komentuje doniesień. Tytułowe zmiany mają zagościć w portfolio produktowym Apple późną wiosną bądź wczesnym latem 2024 roku. Aktualnie wyczekujemy wrześniowej premiery nowych iPhone’ów 15 oraz zegarków z rodziny Apple Watch. Więcej o sprzętach możecie przeczytać w naszych wcześniejszych publikacjach: