Według nieoficjalnych informacji, Apple może zaprezentować w tym tygodniu nowe tablety, wśród których znajdą się modele nowy bazowy iPad, nowy iPad Air oraz iPad mini 7. Co ciekawe, niektóre źródła twierdzą, że zamiast urządzeń, gigant z Cupertino wprowadzi na rynek nowy rysik Apple Pencil, o którym już pisaliśmy.

Przyznam, że najmocniej interesuje mnie iPad mini 7. Jego poprzednik został pokazany w 2021 roku i cechował go całkiem świeży wygląd konstrukcji. Sęk w tym, że Apple musi się mocno napocić, żeby w 2023 roku zainteresować kogoś tego typu rozwiązaniem. Ośmiocalowy ekran może okazać się zdecydowanie za mały. Dlaczego? Choćby dlatego, że nowe iPhone’y 16 w wariancie Plus oraz Pro Max mogą oferować znacznie większe wyświetlacze, które niebezpiecznie zbliżają się do granicy 7 cali.

//dzisiaj na dailyweb

iPad mini 7 miałby oferować jednak wyższą płynność animacji, a to właśnie na przewijane ekranu było w tym modelu felerne. Ta „usterka” doczekała się nawet odpowiedniego określenia – Jelly scrolling. Czy następcy uda się poprawić ten problem? Jestem tego pewny, ale w dalszym ciągu nie przemawia do mnie tablet z niewielką przekątną ekranu.

iPad mini 7 to nie wszystko. Zobaczymy także nowego, bazowego iPada i kolejnego iPada Air

iPad mini 7

Powiedzieliśmy już o modelu iPad mini 7. Dodam jeszcze, że urządzenie mogłoby otrzymać chip A17 Pro lub w mniej optymistycznym scenariuszu – A16 Bionic. Co z pozostałymi sprzętami z logo nadgryzionego jabłka na obudowie?

Zgodnie z niektórymi doniesieniami, Apple może zaprezentować także nowego, podstawowego iPada i odświeżonego iPada Air, które otrzymają jednostki obliczeniowe A16 Bionic i M2. W żadnym z wymienionych urządzeń nie powinniśmy spodziewać się rewolucji na polu designu czy wyświetlacza. To raczej subtelna ewolucja, dlatego też Apple nie zorganizuje w celu prezentacji specjalnej konferencji. Zamiast tego, najpewniej nowości zostaną obwieszczone za pośrednictwem biura prasowego.

Informacje MacOTAKARA i Marka Gurmana z Bloomberga są niestety odmienne. Wspomniane źródła twierdzą, że zamiast nowych tabletów z rodziny iPad, Apple pokaże nowy Apple Pencil 3. Generacji, o którym pisałem jakiś czas temu. Pozostaje nam czekać na dalsze wieści.