Za kilka dni poznamy nowe tablety serii iPad Pro z ekranami o przekątnej 11 i 12,9-cala. Wiemy również, jak przedstawia się ich specyfikacja techniczna, w której znajdzie się obsługa bezprzewodowego ładowania MagSafe.

W ostatnim czasie, w sieci coraz częściej mówi się o nadchodzących iPadach, czyli popularnych tabletach Apple. Według najnowszych informacji od Marka Gurmana z Bloomberga, na dniach do oferty firmy wskoczy iPad Pro w wariantach z ekranem 11-cali i 12,9-cali. Jednocześnie dziennikarz zapowiedział, że nie spodziewa się, aby nadchodzące MacBooki Pro miały zadebiutować w tym samym dniu i najpewniej poznamy je w listopadzie. Po cichu wspomina się także o odświeżonym komputerze Mac Mini z układem M2, ale brak jest w tej materii konkretów. Wróćmy jednak do iPada Pro…

iPad Pro 1

Tablet Apple iPad Pro 2022 z MagSafe, chipem M2 i podświetleniem mini LED

Apple iPad Pro 2022 pojawi się w opcji 11-calowej oraz 12,9-calowej. Ekrany zostaną wykonane w technologii mini LED. Rozdzielczość to 2388 x 1668 lub 2732 x 2048 pikseli Mniejszy model może otrzymać nawet 16 GB RAM, natomiast jego większy brat – aż 32 GB. Jeśli chodzi o miejsce na dane, będzie to od 128 GB do 1 TB. Układ Apple M2, który zostanie wykorzystany w urządzeniach zaoferuje 20% wzrost wydajności względem chipu Apple M1. W temacie wyglądu nie należy spodziewać się większych zmian. Producent najpewniej zastosuje tę samą stylistykę, co w modelu poprzednim.

R E K L A M A

Na froncie zostanie umieszczona 12 MP kamerka TrueDept, natomiast na pleckach znajdzie się miejsce dla kamer 12 MP i 10 MP oraz sensora LiDAR. Baterię o nieznanej pojemności będziemy mogli ładować za pomocą technologii bezprzewodowej (z MagSafe) oraz USB-C (z Thunderbolt 4). Pojawi się także Smart Connector dla podłączania akcesoriów oraz cztery głośniki. Niemal pewna jest też obecność modułów Bluetooth 5.3 oraz WiFi 6E.

Biden zaostrza przepisy dotyczące ograniczeń dla Huawei i ZTE. Firmy nie mogą sprzedawać w USA żadnych towarów