Mamy to! Młodzieżowe Słowo roku 2022 zostało wybrane! Essa!

Młodzieżowe Słowo Roku to już 8.edycja plebiscytu, zorganizowanego przez wydawnictwo PWN pod nadzorem Uniwersytetu Warszawskiego. Do 30 listopada można było głosować na jedno z 20 słów, które przyszły do ścisłego finału. Emocje jak na grzybach, kiedy wychodzisz z domu bez papierosów z trzema zapałkami w kieszeni. True story. Zanim przejdziemy do ogłoszenia wielkiego zwycięzcy, przypomnijmy, kto był nominowany na ostatniej prostej. Tymi frazami były: baza, betoniarz, cringe, essa, gigachad, kto pytał?, łymyn, naura, NPC, odklejka, onuca, pokemon, rel, robi wrażenie, siedemnaście, sigma, slay,sus, twoja stara/twój stary i UwU.

Młodzieżowe Słowo roku

Essa Młodzieżowym Słowem Roku 2022!

Tu-tu-dum! Fanfary proszę! Słyszycie ten dźwięk w głowie? Koniec budowania napięcia, tym bardziej że w nagłówku są już spojlery. Młodzieżowym Słowem Roku 2022 została ESSA! Cóż jeśli mam być szczery nigdy nie użyłem tej frazy, ale obiło się o uszy, więc jest jeszcze nadzieja dla emerytów 30+. Służę jednak pomocą i tłumaczę co oznacza ta cała essa. Jak podaje Słownik języka polskiego, oznacza coś łatwego, co przychodzi łatwo dlatego, że jesteśmy wyluzowani (stąd mieć essę), luz.

Nowa kategoria Nagrodę Jury zdobyła  ODKLEJKA kolejne słówko z cyklu „gdzieś ja cię mordo słyszałem”. Tutaj również posłużę się tym samym źródłem i definicją. Oznacza ono stan oderwania od rzeczywistości lub osobę, która nie rozumie, co się dzieje, jest nieobecna myślami, nie zachowuje się odpowiednio. 

Poza Młodzieżowym Słowem roku 2022 wyłoniono również Nagrodę Jury, którą przyznano Odklejce

Młodzieżowe Słowo Roku to całkiem cool plebiscyt, który ma wyłonić wyrażenia, będące częścią życia młodych ludzi, żyjących na terenie Polski. To konkurs raczej kojarzony z pozytywnym odbiorem, a starsze osoby dowiadują się często co tam w głowach tej młodzieży piszczy. Ich słowotwórstwo to ciekawy proces, który ma w sobie dużo kreatywności i podejrzewam, że całkiem spore pokłady przypadku. Ja jako człowiek, który wychował się na słowie Twoja stara jestem zbulwersowany faktem, że pod raz drugi nie zwyciężyło. Z drugiej strony trzeba się cieszyć, że żartobliwa obelga cały czas jest na ustach młodych ludzi. Tytuł filmu braci Coen To nie jest kraj dla starych ludzi w tym wypadku jest nietrafiony jednak.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022: Czy Twoja stara pokona cringe? Ogłoszono finałową dwudziestkę