Prezydent Joe Biden podpisał się pod nowymi przepisami, które raz na zawsze rozprawiają się z chińskimi przedsiębiorstwami technologicznymi, takimi jak Huawei czy ZTE.

FCC (Federalna Komisja Łączności) USA chce zakazać sprzedaży wszystkich nowych urządzeń Huawe i ZTE. W zasadzie chodzi również o inne chińskie firmy, które mogą okazać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump podpisał się właśnie pod przepisami zaostrzającymi sankcje wobec podmiotów z Państwa Środka. To oznacza, że takowe przedsiębiorstwa nie będą już mogły uzyskać licencji od amerykańskich regulatorów, które pozwalały na ograniczone działanie w USA.

Huawei

Zakaz sprzedaży sprzętu Huawei i Z TE w USA

W myśl nowych przepisów FCC (Federalna Komisja Łączności) nie będzie już rozpatrywać wniosków, które mogłyby dopuścić warunkowo sprzęt Huawei i ZTE do sprzedaży na terenie USA. Prezydent podpisał stosowne dokumenty. Od 2018 roku organ zatwierdził aż 3000 wniosków, ale taka sytuacja nie będzie miała już miejsca.

R E K L A M A

Jak można się domyślić, będzie to nie w smak firmom z Państwa Środka i cała sprawa będzie kolejnym punktem zapalnym w wojnie gospodarczej pomiędzy Chinami a USA. Co więcej, oznacza to także problem dla operatorów usług telekomunikacyjnych, szczególnie tych mniejszych. Istotne jest natomiast to, że prawo nie działa wstecz i niektóre przedsiębiorstwa będą mogły dalej sprzedawać wcześniej zatwierdzone przez FCC urządzenia.