Wedle najnowszych wiadomości, jest szansa na kompatybilność gier z Nintendo Switch oraz nadchodzącego Nintendo Switch 2. Firma pracuje nad tą możliwością i oficjalnie o tym poinformowała. Niestety to nadal tylko szczątkowe informacje w palącej dla wszystkich klientów sprawie.

Nintendo Switch zadebiutowało w marcu 2017 roku. Przez prawie 7 lat sprzedało się około 130 milionów konsol. Ta sprzedaż nadal odnotowuje też wzrosty rok do roku. Od premiery na rynku pojawiło się też prawie 12,500 gier na ten system (według katalogu Moby Games). Istotnym pytaniem dla posiadaczy konsol nie jest to kiedy pojawi się jej następca, a czy wspierać będzie kompatybilność wsteczną.

//dzisiaj na dailyweb

Jestem niedzielnym graczem, a konsole Nintendo Switch mam dopiero od czerwca tego roku. Mimo to zebrałem 7 gier w wersji pudełkowej i przeszło 30 gier w wersji cyfrowej. Z chęcią kupię Nintendo Switch 2, nawet zaraz po premierze. Musi jednak ona oferować kompatybilność dla gier, które już mam. To zdanie podziela wiele osób.

Nintendo Switch 2 i wsteczna kompatybilność

Internetowy magazyn INVERSE przeprowadził ciekawy wywiad z Nintendo of America. Dough Bowser przepytywany był na różne tematy — nawet potencjalnej fuzji z Microsoftem oraz tego dlaczego w Nintendo nie ma związków zawodowych. To mega ciekawe tematy, ale jeszcze ciekawsze okazało się pytanie o kompatybilność wsteczną nadchodzącego Nintendo Switch 2.

Nintendo Switch

O ile Dought nie zechciał (bo nie mógł) komentować faktu istnienia prototypu i zradzić nowych wiadomości, o tyle odniósł się dosyć jasno w innej sprawie. Redaktor INVERSE zapytał, czy Nintendo pomoże przenieść zakupioną zawartość na następcę Nintendo Switch? W odpowiedzi usłyszał, że firma poczyniła pewne kroki, by stworzyć system kont Nintendo, który pomaga komunikować się z graczami oraz pomoże w przeniesieniu się na nową platformę. Wspomniał o tym w kontekście spadku, który można zobaczyć zaraz po premierze nowej platformy. Celem firmy jest jego zminimalizowanie. Konto Nintendo ma być solidną podstawą, do przejścia na nową platformę (czyt. nowego pstryka).

Nintendo Switch 2 coraz bliżej? Ptaszki ćwierkają, partnerzy oglądają

Domyślamy się, że szef amerykańskiego Nintendo nie może po prostu odpowiedzieć — tak, będzie taka możliwość! Dał jednak do zrozumienia, ze Nintendo o tym myśli i zaoferuje graczom pewne rozwiązania. Nie musi to jednak oznaczać pełnej kompatybilności. Może się okazać, że dotyczy to tylko crossplayu lub gier zakupionych w wersji cyfrowej, które można będzie ściągnąć w wersji dla Nintendo Switch 2.

Czy warto kupić Nintendo Switch w 2023? Ja kupiłem i nie żałuję

Odpowiedz na pytanie, nie jest więc w pełni jasna. Na tą ostateczną, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieje, że uzyskamy ją przed premierą Nintendo Switch, która planowana jest w 3 kwartale 2024 roku.