Według najnowszych informacji konsola Nintendo Switch 2 zadebiutuje w marcu 2025 roku. Co ważne, premierę zdecydowano się opóźnić.

Do tej pory nie doczekaliśmy się informacji z pierwszej ręki, bo tak naprawdę wszystkie informacje można uznać za niepewne plotki. We wrześniu 2023 roku wspominałem o tym, że niektórzy mieli okazję obejrzeć nową konsolę, ale za zamkniętymi drzwiami. Następnie wyciekły informacje na temat kierownictwa Activision. Coś się najwyraźniej kroi, ale co?

//dzisiaj na dailyweb

Przez ostatnie tygodnie ćwierkające ptaszki coraz częściej wspominały o konsoli Nintendo Switch 2, ponieważ miała ona zadebiutować pod koniec bieżącego roku, co zgadzałoby się z informacjami sprzed kilku miesięcy. Jednak nowy raport japońskiego serwisu informacyjnego mówi wprost, że następca „pstryczka” zaliczy opóźnienie. Dlaczego?

Premiera konsoli Nintendo Switch 2 na początku przyszłego roku

Na początku warto przypomnieć, że serwis VGC wspominał o potencjalnym opóźnieniu już w połowie bieżącego miesiąca, wyraźnie podkreślając premierę przenośnej konsoli dopiero w pierwszym kwartale 2025 roku. Najwyraźniej było w tym ziarno prawdy, ponieważ według nowego raportu serwisu Nikkei przesunięcie daty debiutu ma związek z tym, że Nintendo chciało uniknąć potencjalnych problemów z dostawami sprzętu.

nintendo switch

Mimo że wstępnie planowano wydanie Nintendo Switch 2 na koniec 2024 roku, według Nikkei „priorytetem było zabezpieczenie pierwszych zapasów konsoli oraz przygotowanie zestawu tytułów na dzień premiery”, co miało także pozwolić na uniknięcie powszechnej odsprzedaży.

Dodatkowo Nikkei spodziewa się, że następna konsola znanej firmy będzie ponownie hybrydowym urządzeniem przenośnym do domu (podobnym do Switcha), co pokrywa się z informacjami serwisu VGC. Publikacja potwierdza również to, iż maszyna będzie mieć większy ekran od poprzednika, który mógł pochwalić się 6,2-calowym wyświetlaczem.

Istotna informacja odnosi się również do marcowej premiery, ponieważ nawet ona może zostać przełożona. Wszystko zależy od tego, jak duże będą postępy związane z produkcją oraz oprogramowaniem. Mimo wszystko początek 2025 roku wydaje się całkiem prawdopodobną opcją.

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Serwis VGC słyszał z wielu źródeł o tym, że Nintendo przekazało informacje wydawcom na temat debiutu właśnie w pierwszym kwartale 2025 roku ze względu na wewnętrzne opóźnienie nowej generacji. Oczywiście informacje te przełożyły się na spadek cen akcji Nintendo na giełdzie w Tokio aż o 8,8%.

Na koniec warto rzucić okiem na harmonogram wydawniczy Switcha, który został wydany w marcu 2017 roku. Co ważne, urządzenie ogłoszono w październiku 2016 roku. Czy sytuacja nie jest podobna? W mojej ocenie jest, ale i tak należy uzbroić się w cierpliwość, bo najważniejsze głowy Nintendo wciąż milczą w sprawie swojego świeżego produktu. Zachęcam do tego, aby wciąż trzymać rękę na pulsie i traktować te informacje z przymrużeniem oka.