Kierownictwo Activision spotkało się z japońskimi przedstawicielami w grudniu zeszłego roku, aby omówić plany dotyczące konsoli Nintendo Switch 2, która jest bliska osiągnięcia wydajności konsol PS4 oraz Xbox One.

Nie tak dawno mieliśmy okazję dowiedzieć się o zamkniętym pokazie Nintendo na targach Gamescom, na którym zaprezentowano nową konsolę firmy – pojawiły się nawet pierwsze pogłoski dotyczące specyfikacji Switcha 2. Wydarzenie odbyło się jednak tylko dla nielicznych partnerów.

//dzisiaj na dailyweb
  • OnePlus Nord 4 premiera nowego smartfonu ze średniej półki cenowej
  • Canon zapowiada coś wielkiego!
  • YouTube nuć, gwiżdż, a nawet gadaj
  • Leica SL3 i zaskakujący błąd
  • GTA wywołuje szaleństwo w sieci

Być może poznaliśmy w tej chwili jednego z nich, ponieważ z ostatnich wiadomości wynika, że Activision zostało poinformowane o kontynuacji pstryczka już w zeszłym roku. Skąd to wiemy? Wszystko za sprawą wewnętrznych maili ze sprawy przejęcia przedsiębiorstwa Activision przez giganta z Redmond.  

Nintendo Switch 2 poznano już w 2022 roku  

Według portalu The Verge dyrektorzy Activision, w tym dyrektor generalny Bobby Kotick, spotkali się z kierownictwem Nintendo w grudniu 2022 roku, aby omówić Switcha nowej generacji. W wewnętrznej wymianie mailowym Chrius Schnakenberg, szef strategii platformy i relacji partnerskich Activision, przygotował podsumowanie “Switch NG” (Switch next-generation) w dokumencie zatytułowanym “NG Switch Draft.pdf”. 

nintendo switch

Dokument został solidnie zredagowany, ale wciąż ujawnia, że wydajność Switcha nowej generacji będzie zbliżona do możliwości konsol PS4 oraz Xbox One. Akurat ta informacja nie pokrywa się z ostatnimi wiadomościami, jakie krążyły w sieci w ciągu ostatnich kilku dni.  

Na zamkniętym pokazie zaprezentowano demo technologiczne The Matrix Awakens na silniku Unreal Engine 5, które zostało pierwotnie wydane do zaprezentowania mocy konsol PlayStation 5 orax Xbox Series X w 2021 roku. No ale pogłoski to pogłoski. Trzeba je traktować z przymrużonym okiem.  

Microsoft kontra Federalna Komisja Handlu 

O próbach przejęciach Activision pisałem już na w naszym serwisie przy okazji ostatniego zwycięstwa giganta. Tym razem pozostaje wrócić do tej pamiętnej rozprawy ze względu na nowe informacje powiązane z kontynuacją pstryczka.  

nintendo switch oled

Przygotowanie odprawy wykonawczej oraz materiałów przygotowawczych przesłano do Koticka przed spotkaniem 15 grudnia, na którym spotkał się z dyrektorem generalnym i prezesem Nintendo, Shuntaro Furukawą. Głowa Activision wspominała podczas przesłuchania, że żałuje niewprowadzenia serii Call of Duty na Switcha.  

Federalna Komisja Handlu ujawniła wówczas, że umowa podpisana przez Microsft z Nintendo ma między innymi na celu przeniesienie przyszłej gry z serii na nową konsolę, jeśli umowa giganta z Activision Blizzard zostanie zatwierdzona przez organy regulacyjne. 

Federalna Komisja Handlu: Czy byłoby prawdopodobne to, że Activision samodzielnie wydałoby grę Call of Duty na przyszłą generacją konsoli Nintendo?
Kotick: Myślę, że kiedy otrzymalibyśmy szczegóły specyfikacji. Nie wykorzystaliśmy okazji na Switchu z poprzedniej generacji, dlatego myślę, że bylibyśmy w stanie to zrobić. Musimy jednak czekać na otrzymanie specyfikacji, ale nie mamy takich planów. 

Według ostatnich wieści kontynuacja pstryczka zaplanowana jest na rok 2024. Mówi się również, że sprzęt zostanie wyposażony w ekran LCD zamiast OLED i wciąż obsłuży gniazda na kartridże umożliwiające granie fizyczne gier. Ostatnie pogłoski wskazują, że wspominany termin wydania konsoli Nintendo Switch 2 wydaje się całkiem prawdopodobny.