Nintendo rozmawia z Universalem o ekranizacji kolejnej swojej marki. Jaki bohater gier zawita na wielkim ekranie?

Super Mario Bros Movie był sukcesem. To był w porządku film, natomiast jego wynik w Box Office absolutnie powala. Przygody wąsatego hydraulika bez większego wysiłku, przebiły zysk rzędu miliarda dolarów. Pamiętajmy też, że wciąż jesteśmy w erze kina postpandemicznego i studia zwykle mierzą dosyć nisko z wszelkimi oczekiwaniami finansowymi. Z drugiej strony, porządny film o Mario musiał być sukcesem. Gry Nintendo od lat biją rekordy popularności i budują swoją rzeszę fanów. Japoński gigant uświadomił sobie potencjał swoich marek, bo trwają rozmowy o kolejnej adaptacji.

Nintendo

Link i Zelda zmierzają na duży ekran. Nintendo negocjuje

W Polsce nie doceniamy siły the Legend of Zelda, ale dla reszty świata Link to bohater o popularności podobnej do Mario. Nie powinno więc dziwić, że to właśnie ta marka Nintendo zawita do kin jako kolejna, prawdopodobnie…

Nie dostaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony Nintendo, natomiast posiadamy dostateczną liczbę przecieków, by móc to traktować jako wiarygodną informację. Najistotniejsze są słowa Jeffa Sneidera – amerykańskiego krytyka filmowego, który wprost poinformował o tym, że japoński gigant ma finalizować umowę z Universalem. Kontrakt ten umożliwi studio podjęcie prac nad ekranizacją przygód Linka. Za produkcję będzie odpowiedzialne Illumination, więc otrzymamy kolejne animowane przeniesienie historii z gry.

Czy Link dorówna Mario?

The Legend of Zelda to potężna marka, więc liczba ludzi gotowa pójść na ten film jest ogromna, natomiast mnie martwi jedna rzecz: Illumination. Studio jest znane przede wszystkim z Minionków i pociesznych animacji dla młodszego odbiorcy, pełnych infantylnego humoru. Pasowało to do Mario, ale przygody Linka mogą z tym nie zagrać.Nintendo

Oczywiście The Legend of Zelda to seria skierowana do młodszego gracza, ale brak w niej przaśności, z której słynie Illumination. To epicka baśniowa przygoda, do której potrzeba kogoś, kto potraktuje ją na poważnie. Możliwe, że się mylę i twórcy Minionków staną się kolejnym Sony, który potrafi stać za filmami o Angry Birds i Spiderverse. Jedno wiem na pewno: pójdę na ten film.

Niezniszczalni 4 – pełny zwiastun napakowany akcją i „nową krwią”!