Gran Turismo to kolejna gra, która doczeka się filmowej ekranizacji. Całkiem niedawno Sony zaserwowało nam Uncharted z Tomem Holandem na dużym ekranie. Teraz pora na wyścigi samochodowe! Po mizernym Need for Speed niespecjalnie czekałem na zbliżony projekt, jednak pierwsze informacje na temat fabuły oraz nazwisko reżysera to perspektywa na całkiem interesującą produkcję.

Gran Turismo reżyseruje twórca Dystryktu 9, Elizjum i Chappie – z Co ciekawe sam twierdził, że filmy na podstawie gier są słabymi produkcjami i na odwrót. Sprzeciwił się, aby gracze doświadczali Dystryktu 9 na ekranie konsoli lub komputera. Jednakże był chętny, aby zrealizować Halo. Nawet wiele lat temu, zanim powstał film o przerośniętych krewetkach, wraz z Peterem Jacksonem nagrali parę minut materiału, jednak na tym się skończyło. Finalnie, Halo zadebiutowało w 2022 jako serial Hulu. Po tych wszystkich latach reżyser wraca do świata gier, ale w gatunku, który nie jest kojarzony z tym twórcą. Jest ogromnym fanem Gran Turismo, ale tytuł ten z szeroką pojętą fantastyką czy zaawansowaną technologią ma niewiele wspólnego.

R E K L A M A

Gran Turismo będzie połączeniem ekranizacji gry oraz historii opartej na faktach.

Nie byłbym zaciekawiony tym projektem, nawet jeśli odpowiedzialny za niego byłby sam Steven Spielberg, ale zalążki fabuły, które zostały zaprezentowane są intrygujące. Otóż, brzmi to dosyć komicznie, lecz Gran Turismo będzie oparty na faktach. Nie będzie to zwykłe obserwowanie wyścigów samochodowych na dużym ekranie. Film jest przede wszystkim historią, w której młody gracz tak bardzo doskonalił swoje wirtualne umiejętności, aż w końcu stał się w prawdziwym życiu kierowcą rajdowym.

Cóż, jak widać niektóre gry mogą nieść pozytywny przekaz i być inspiracją w dążeniu do marzeń. Fantastyczna historia – a przynajmniej dobrze to wygląda na papierze. Czy równie dobrze wykorzysta swój finałowy potencjał? Przekonamy się 11 sierpnia 2023 roku.

Pierwsze kroki z Disney+: rejestracja, obsługiwane urządzenia i systemy

Gran Turismo to seria gier wyścigowych od Polyphony Digital, której pierwsza odsłona cyklu miała miejsce w 1997 roku. Ostatnia z nich – Gran Turismo 7 wystartowała w marcu 2022 roku. Film powstaje dla Columbia Pictures we współpracy z Playstion Productions. Neilowi Blomkampowi będzie pomagał Jason Hall, który napisze scenariusz. Jego doświadczenie nie jest duże: jest autorem skryptu do trzech filmów: “Amerykańskie ciacho”, “Snajper” i “Chwała bohaterom”.