Super Mario Bros powraca na ekrany, tym razem w wersji animowanej w doborowej obsadzie dubbingujących. Szykuje się szturm na kina.

Super Mario Bros w kolejnej wersji kinowej

Super Mario Bros to kultowa gra platformowa z 1987 roku wydana na Nintendo, znana chyba każdemu, nawet osobom, które nie są fanami takiego typu rozrywki. W 1993 roku powstał film fabularny z Bobem Hoskinsem i Johnem Leguizamo w rolach braci, ale nie spotkał się ze zbyt przychylnym odbiorem, chociaż ja wspominam całkiem miło. Ah…nostalgia. W kwietniu 2023 roku czeka nas kolejne spotkanie z nostalgią, tym razem w wersji animowanej od studia Illumination. Właśnie opublikowano pierwszy teaser.

R E K L A M A

Co ja mam do powiedzenia na jego temat? Jest bajkowo, zabawnie i po prostu cool. Dużo pozytywnych wibracji i pomimo tego, że nie zdradza zbyt wiele, nastraja pozytywnie. Szczegóły fabuły nie są jeszcze dokładnie znane, ale chyba nie oczekujemy zbyt wiele? Ja chce skakania po grzybkach, wchodzenia do rur kanalizacyjnych i kreatywnej walki z przeciwnikiem w celu uratowania księżniczki z rąk złego żółwia.

Pierwszy teaser serwuje nam wiele dobrze znanych elementów gry. Nie ujawniono oczywiście wszystkiego, między innymi nie pojawia się księżniczka Peach, a Luigiego łatwo przeoczyć jeśli za szybko się wyłączy materiał reklamowy.  Za to jest sam złowrogi Browser, jeden sympatyczny grzybek i stado pingwinów. Ja tam czuje klimat Super Mario Bros, a studio Illumination, odpowiedzialny, chociażby za Minionki potrafi zafundować widzowi dużo frajdy z oglądania ich animacji.

Super Mario Bros

The Super Mario. Bros: The Movie — Twórcy i obsada aktorów dubingujących

The Super Mario Bros.: Movie wyreżyserowali Aaron Horvath i Michael Jelenic, którzy współpracowali wspólnie przy innym animowanym projekcie, jakim był Młodzi Tytani: Akcja! Film. Obsada dubbingujących jest imponująca.

Mario przemówi głosem Chrisa Pratta, a Charlie Day stanie się Luigim. Anya Taylor-Joy będzie księżniczką Peach w opresji, a Jack Black złym Browserem. Poza nimi na liście płac widnieją takie nazwiska jak: Seth Rogen (Donkey Kong), Keegan-Michael Key (Toad), Fred Armisen (Cranky Kong),  Kevin Michael Richardson (Kamek) i Sebastian Maniscalco (Spike). Na razie nie wiadomo kto użyczy swoich głosów w polskiej wersji językowej, choć ja mam szczerą nadzieję na seans w oryginalnej ścieżce dźwiękowej z napisami. Premiera w USA w kwietniu 2023 roku.

Szybko poszło – Super Mario 3D All-Stars drugą najlepiej sprzedającą się grą w 2020 roku na Amazonie