Netflix się zmieni. Platforma streamingowa poinformowała o zmianach wyglądu interfejsu.

Netflix przeprowadza testy swojej aplikacji na telewizory. Po 10 latach platforma streamingowa ma zmienić swój interfejs. Przede wszystkim statyczne plansze mają być zastąpione kafelkami, które po najechaniu pilota ujawniają szczegóły i uruchamiają zwiastun.

Pod materiałem reklamowym znajdziemy niezbędne informacje takie jak: data wydania, opis tytułu, rok produkcji, gatunek oraz liczba sezonów i odcinków w przypadku seriali. To jednak nie jedyna zmiana.

Netflix ze zmianą interfesju

Netflix

Netflix pozbędzie się wyskakującego obszaru z boku ekranu. Pole wyboru przeskakuje do góry i znajdziemy tam zakładki takie jak: Wyszukiwanie, Strona główna, Programy i My Netflix. W przypadku poruszania się po interfejsie i potrzeby szybkiego powrotu do tej części platformy streamingowej wystarczy wcisnąć przycisk WSTECZ na pilocie telewizora.

Te modernizacje to odpowiedź Netflixa na potrzeby użytkowników. Pat Flemming, starszy dyrektor produktu Netflix powiedział parę słów na ten temat dla The Verge.

Często widzimy członków uprawiających gimnastykę oczami podczas użytkowania platformy streamingowej. Naprawdę chcieliśmy, aby członkowie mieli łatwiejszy czas na ustalenie, czy tytuł jest dla nich odpowiedni. Pomyśl o tym jako o pierwszej myśli i o tym, co uważamy za wspaniałe, nowe wrażenia telewizyjne. Po porównaniu nowej konfiguracji z istniejącą aplikacją Netflix, bieżąca konfiguracja wydaje mi się już nieaktualna. Tym bardziej, że Netflix zanurza się w więcej rodzajów treści, takich jak walka na żywo między Jake Paulem a Mike Tysonem. Ponadto rozgrywki NFL pojawią się jeszcze w tym roku oraz impreza wrestlerska WWE Monday Night Raw w 2025 roku.

Testy nowego wyglądu Netflixa już trwają

Netflix

Testy nowej aplikacji Netflixa zostały udostępnione wybranej grupie odbiorców. Jeśli feedback będzie pozytywny to jest szansa, że jeszcze w tym roku nowy interfejs platformy streamingowej pojawi się w każdym domu.

Rakuten Kobo Libra Colour – wszechstronnie zachwycający, ale nie bez wady

Nie to żebym specjalnie narzekał na użytkowanie serwisu, bo uważam, że to najsprawniej działający streaming, ale pewne usprawnienia w poruszaniu się nie są złym pomysłem.

Zobacz nasz VLOG!