Netflix oficjalnie zapowiada grę VR osadzoną w świecie Stranger Things. Co ciekawe, naszym protagonistą będzie Vecna, który mści się na Jedenastce oraz miasteczku Hawkins.

Nie będę krył tego, że jestem oczarowany serialem Stranger Things. Od pierwszego odcinka, pierwszego sezonu z zapartym tchem śledzę losy jedenastki i ekipy, która nieustannie ratuje świat. Motywy z lat osiemdziesiątych pozwalają mi na mentalną wycieczkę do czasów mojego dzieciństwa. Uwielbiam to uczucie. Niestety, gry, które powstały na bazie serialu, nie przemawiały do mnie, a szkoda, gdyż to szalenie ciekawe uniwersum. Netflix najwyraźniej uznał, że niedosyt odczuwa spora liczba fanów Stranger Things, w efekcie czego zapowiedziano całkiem nową produkcję grową. Tym razem, postawiono na VR, czyli zabawę w wirtualnej rzeczywistości.

Stranger Things VR

Gra Stranger Things VR pozwoli nam stanąć po złej stronie. Jako Vecna będziemy mogli atakować umysły przeciwników, tworząc koszmary

Netflix opublikował pierwszy teaser gry VR Stranger Things. Dodatkowo podano przybliżony termin debiutu produkcji. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ, zabawa osadzona w świecie wirtualnej rzeczywistości zostanie udostępniona dopiero pod koniec 2023 roku. Mamy więc jeszcze 12-13 miesięcy oczekiwania. Szkoda, natomiast mam nadzieję, że ten czas pozwoli twórcom maksymalnie dopracować produkt i wypuścić coś, na co zasługuje uniwersum. Powiedzmy sobie wprost – zabawne, retro-gierki oferowane w ramach świata ST to porażka. Żeby nie było – pobrałem, spróbowałem i oceniłem.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Zwiastun zdradza nam całkiem sporo, ale jestem przekonany, że finalna oprawa graficzna okaże się bardziej atrakcyjna dla oka i mniej kreskówkowa. Tak czy inaczej – zapowiada się kawał przedniej zabawy. Gra, która będzie oczywiście horrorem, zostanie opracowana przez Tender Claws i trafi na główne platformy VR. Prywatnie, chciałbym, aby twórcy postawili także na segment mobilny, ale na ten moment nie ma w tej materii istotnych informacji.

Stranger Things VR

Apple TV+ i krótka historia o tym, jak Selena Gomez przekonała mnie, abym stworzył konto Apple ID. O platformie streamingowej i pewnej promocji słów kilka