Znamy oficjalną datę premiery gogli PlayStation VR2. Sony podało też cenę detaliczną urządzenia.

Pod koniec sierpnia otrzymaliśmy zapowiedź, że zaprezentowane już jakiś czas temu gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2 zadebiutują na początku przyszłego roku. Przeznaczona dla PS5 odświeżona wersja urządzenia zaoferuje lepsze parametry techniczne i usprawniony design. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, premiera PlayStation VR2 odbędzie się 22 lutego 2023 i zdaje się niezagrożona.

R E K L A M A

PlayStation VR2

PlayStation VR2 już w lutym

Wiemy już, że gogle PlayStation VR2 pojawią się na rynku 22 lutego. Jak więc będzie prezentowała się cena? Ją także już znamy. PS VR2 będą nieco droższe od pierwowzoru –  w Europie zapłacimy za nie 599,90 euro. W Polsce możemy się więc spodziewać ceny około 3000 złotych, choć wydaje mi się, że „trójka” z przodu jest niemalże pewna. Mowa tutaj o goglach w podstawowej wersji, bo będą one także dostępne razem z grą Horizon Call of the Mountain. Za taki zestaw zapłacimy 649,99 euro. 

PlayStation VR2

PlayStation VR2 – dane techniczne

Warto w tym miejscu przypomnieć o specyfikacji technicznej gogli PlayStation VR2. Jest to sprzęt o parametrach lepszych od, chociażby konkurencyjnych gogli Meta Quest 2. Wprawdzie Meta ma jeszcze model Quest Pro, ale jest on trzykrotnie droższy od nadchodzącej propozycji Sony, która zaoferuje między innymi rozdzielczość 2000 x 2040 pikseli na jedno oko czy częstotliwość odświeżania 120 Hz, co jest szczególnie istotne w przypadku VR:

  • Technologia wyświetlania: OLED
  • Rozdzielczość paneli​: 2000 x 2040 px na jedno oko
  • Częstotliwość odświeżania paneli​: 90 Hz, 120 Hz
  • Odległość pomiędzy soczewkami: regulowana
  • Pole widzenia: 110 stopni
  • Czujniki:  czujnik ruchu; sześcioosiowy system wykrywania ruchu (żyroskop trójosiowy, akcelerometr trójosiowy), czujnik połączenia: czujnik zbliżeniowy IR
  • Kamery: 4 wbudowane kamery do śledzenia gogli i kontrolera, kamera IR do śledzenia każdego oka osobno
  • Reakcje: wibracje gogli
  • Komunikacja z PS5: USB-Typu C
  • Dźwięk: Wejście: wbudowany mikrofon, wyjście: Jack słuchawek stereo

Czy PlayStation VR2 osiągną sukces? Ciężko powiedzieć, w którą stronę pójdzie świat VR, ale z pewnością będzie to w dużej mierze zależeć od samych gier. Jeżeli deweloperzy staną na wysokości zadania, to możemy mieć do czynienia z naprawdę dużym hitem. Miejmy jednak na uwadze, że cena gogli jest dość wysoka, bo jest to wydatek w zasadzie równy samej konsoli PS5. Na ostateczny werdykt będzie więc trzeba poczekać przynajmniej kilka miesięcy.

The Last Of Us na HBO MAX na początku 2023 roku? Czy przypadkowo poznaliśmy datę premiery?