Niektórzy użytkownicy systemu Windows 11 doświadczyli nieciekawej sytuacji. Ostatnia aktualizacja Steama każe się instalować w nieskończoność.

Jak wiadomo, Steam aktualizuje się automatycznie przy każdym jego uruchomieniu. Dla większości to już standard, na który nie zwracamy nawet uwagi. Co jednak jeśli podczas aktualizacji coś pójdzie nie tak? Mamy na to odpowiedź dzięki ostatniej sytuacji z updatem wypuszczonym 16 grudnia.

U niektórych użytkowników najnowszego systemu Windows 11 występuje problem. Steam przeprowadza bowiem aktualizację w nieskończoność. Gdy proces zakończy się, pojawia się komunikat o konieczności restartu aplikacji, by wdrożyć zmiany. Tyle tylko, że wtedy aktualizacja zaczyna się od nowa.

R E K L A M A

Najnowsza aktualizacja Steama

W ten sposób aktualizacja Steama trwa w nieskończoność. Pod postem o zaimplementowanych w niej zmianach jest już prawie 600 komentarzy, z których niektóre są dość agresywne. Niektórzy jednak opisują sytuację w żartobliwy sposób, jak na przykład Wreckie:

Jeśli dostawałbym dolara za każdym razem, kiedy instalowałem tę aktualizację, byłbym milionerem. Ta aktualizacja jest tak dobra, że ciągle wracam, by znowu ją zainstalować. Instaluję ją codziennie. Jest dla mnie 10/10

– komentuje użytkownik nillawafer

Pojawiają się nawet głosy, że może to być żart ze strony twórców. Trudno jednak uwierzyć w taki scenariusz, bo problem trwa już dość długo i, jak pokazuje znaczna większość komentarzy, jest naprawdę irytujący.

Złość graczy wzrasta, a Valve milczy

Nie doczekaliśmy się, póki co komentarza ze strony twórców Steama. Nie wiadomo też, jak wielu osób dotyczy błąd, ale ankieta przeprowadzona w serwisie pokazuje, że z Windowsa 11 korzysta aż 8% użytkowników. Próżno jednak szukać danych wskazujących ilu z nich doświadczyło bugów przy instalacji aktualizacji.

Oprócz wspomnianego błędu aktualizacja naprawia nakładkę Steam, która w niektórych grach korzystających z DirectX 12 nie działała poprawnie. Zaimplementowano też drobne zmiany kosmetyczne między innymi w bibliotece gier.

Osobom dotkniętym problemem pozostaje czekać na odpowiedź firmy Valve. Miejmy nadzieję, że sytuacja nie jest zbyt skomplikowana i zostanie szybko rozwiązana, a gracze doczekają się czegoś więcej niż prośby o niespieszeniu się z aktualizacją do nowego systemu Microsoftu.


Posłuchaj nas!