Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przygotowałem listę fajnych pomysłów na prezent dla gracza. Starałem się, aby propozycje były zróżnicowane i w każdym przedziale cenowym. Po więcej propozycji zapraszam do prezentownika.

Na naszej stronie możecie już znaleźć listę z fantastycznymi propozycjami na prezent. Do tego chciałem dorzucić jeszcze kilka propozycji bezpośrednio dla graczy, ponieważ w tym roku w nasze ręce wpadły fantastyczne urządzenia i akcesoria gamingowe, które warto podarować w prezencie.

//dzisiaj na dailyweb

Starałem się dopasować listę w taki sposób, aby każda osoba mogła znaleźć coś w odpowiednim przedziale cenowym, dlatego zdecydowałem się pominąć konsole i komputery. To są urządzenia z górnej półki sklepowej, za które czasem należy zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Mam nadzieję, że zdecydowanie uboższe i skromniejsze cenowo przedmioty z mojej listy przypadną do gustu i nadadzą się na fajny prezent. Większość z urządzeń testowaliśmy, więc możemy je z czystym sercem polecać.  

Prezent dla gracza!  

prezenty 2

Podkładka pod mysz – wygoda, komfort i efektywność w jednym! 

Chodzą pogłoski o wielu graczach, którzy nie decydują się na kupno podkładki pod mysz. Z całą pewnością to duży błąd! Po pierwsze śmiganie myszką po blacie stołu może być po prostu nieefektywne. Wystarczą też jakieś zabrudzenia lub rysy, aby dodatkowo uprzykrzyć sobie życie. Po drugie współczesne podkładki zapewnią także miejsce na klawiaturę, która nie będzie musiała się ślizgać po blacie np. biurka.  

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem takiego prezentu, koniecznie zwróć uwagę na jego rozmiar. Obecne sklepy oferują zróżnicowaną ofertę, która zakłada przestrzeń na samą mysz lub nawet prawie cały stół. Z całego serca polecam te większe rozmiary, bo wtedy mamy pewność, że przy znaczącym ruchu mysz nie wyskoczy poza materiał. Pod względem rozmiaru BORON 500 XXL z pewnością będzie wystarczający. Jeśli chodzi zaś o cenę, ta waha się w zależności od rozmiaru i oświetlenia. Kilkadziesiąt złotych w zupełności wystarczy na kupno dobrej jakościowo podkładki. Polecam marki Razer (korzystam z produktu od kilku lat) i Genesis.  

NI6A2224 Edit2 Easy Resize.com

Mysz – bądź szybszy i lepszy od innych!  

W przypadku gryzonia istotnych jest kilka elementów: oferowane dpi, wyprofilowanie, dodatkowe przyciski czy też łączność. Większość graczy ceni sobie kable, ponieważ zapewniają stabilność. Urządzenia bezprzewodowe potrafią stracić czasem połączenie w najmniej odpowiednim momencie. No i należy je karmić energią w jakiś inny sposób.  

Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe przyciski. Niektórzy z graczy preferują staroszkolny zestaw, który oferuje tylko najważniejsze. Czasem taki tradycyjny wybór może być faktycznie na wagę złota, dlatego przed kupnem upewnij się, jaką właściwie chcesz sprezentować. Od razu przychodzę też z kolejną radą. Pamiętaj o rozmiarze! Nie kupuj małego gryzonia wielkiemu gościowi, bo w jego przypadku będzie to istna katorga. Razer Basilisk V3 Pro lub Logitech G102 to fajne propozycje. Z cenami jest różnie, dlatego celowałbym w kategorię 100-300 złotych.  

basilisk v3

Klawiatura – mechaniczna sprawa to piękna sprawa! 

W przypadku graczy bardzo ważny jest czas reakcji i przyjemność z użytkowania. Dlatego w tym wypadku polecam klawiaturę mechaniczną, która dedykowana jest właśnie grającym. W jej przypadku można powiedzieć, że każdy klawisz jest niezależnym przełącznikiem, co w przypadku gier komputerowych jest bardzo ważne. Bardzo często producenci chwalą się również szybkim czasem reakcji takich klawiatur – wystarczy bardzo delikatny nacisk, aby klawisz od razu zareagował.  

Idealnym przykładem takiej klawiatury może być Thor 303 od marki Genesis. Produkt ten nastawiony jest na gaming, dlatego dodatkowo oferuje kilka przydatnych funkcji. To samo można powiedzieć o konkurencyjnym produkcie od firmy Logitech G413, który cieszy się wielką popularnością i dobrymi opiniami. Cenowo? Tutaj sprawa wygląda już gorzej, bo dobrze byłoby wydać minimum dwieście złotych. Oczywiście można próbować dorwać jakiś ciekawy model na prezent dla gracza za ponad stówkę, ale nie będzie oferował tyle samo dobroci.  

genesis thor 303

Plecak – w czym zabrać laptopa? 

Pamiętam doskonale czasy, gdy miałem jeszcze okazję uczęszczać na zajęcia. Wiele razy wołałem wówczas o pomstę do nieba, bo mój laptop podczas przechadzek korytarzami obijał moje nieszczęsne plecy. Nie miałem pojęcia, że plecak przeznaczony dla gracza rozwiązałby każdy mój problem.  

W naszej ręce trafiły dwa modele, ale nie dajcie się zwieść. Równie dobrze może się nimi zainteresować, jeśli nie jesteście ogromnymi miłośnikami gier komputerowych. Natec Camel Pro to doskonały towarzysz podróży, który znajdzie miejsce na Twoje najważniejsze akcesoria. Genesis Pallad 450 Lite to już zdecydowanie kolega do targania laptopa. Radzę tylko uważać przed kupnem na jeden szczegół! Sprawdzenia specyfikacji jest bardzo wazne, bo nie każde urządzenie zmieści się pod względem wielkości. Cena? Za 200 złotych jesteście w stanie znaleźć coś niezłego.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Słuchawki – akcesorium, które dla gracza jest obowiązkowe!  

Nie wyobrażam sobie grać w jakąkolwiek grę bez słuchawek na mojej głowie. Podejrzewam, że większość graczy jest w stanie się teraz ze mną zgodzić. Jeśli to mamy za sobą, pora zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim łączenie, bo nie każdy lubi kable. Jeśli już kupujesz słuchawki bezprzewodowe, zwróć uwagę na informację o długości działania. Powinny wytrzymywać kilkadziesiąt godzin na jednym ładowaniu. 

Warto zwrócić uwagę także na ergonomię. Niektórzy producenci starają się zadbać o kwestię wygody, więc swój produkt ulepszają dzięki dodatkowym piankom, przyjaznym materiałom czy wymianą nauszników. Z całą pewnością na rynku wyróżniają się słuchawki HyperX Cloud II, które pod wieloma względami są idealne. Przez kilka lat były moim nieodłącznym wsparciem. Jeśli stawiacie na większą wygodę, polecam sprzęt Razer Blackshark V2 Pro Black. Szczerze? Słuchawki za 300 złotych są naprawdę bardzo dobre i mogą posłużyć na lata. Prezent dla gracza idealny. 

Recenzja Razer Blackshark V2 Pro Black. Jak wiele brakuje słuchawkom do ideału?