Słuchawki gamingowe to sprzęt dość kontrowersyjny. Mają wielu zwolenników, którzy twierdzą, że są one niezbędne do osiągania dobrych wyników w grach rywalizacyjnych, ale równie sporo osób krytykuje je słowami, że oprócz gier nie nadają się one w zasadzie do niczego.

Standardowy schemat słuchawek dla graczy traci powoli popularność na rzecz zestawu uniwersalnych słuchawek i osobnego mikrofonu. Trudno powiedzieć, czy wynika to z coraz lepszej dostępności niedrogich mikrofonów pojemnościowych, czy też z innych powodów, ale to wcale nie znaczy, że słuchawkami gamingowymi nie warto się już interesować.

R E K L A M A

HyperX Cloud II Wireless – klasyk w nowym wydaniu

Jakiś czas temu sam zdecydowałem się zrezygnować z zestawu słuchawkowego, bo siłą rzeczy nie jest on w stanie dorównać dźwiękowi oferowanemu przez wolnostojące mikrofony. Pojawiła się jednak niezła okazja na ponowne sprawdzenie, jak tam mają się sprawy w gamingowym odłamie branży audio, bo HyperX podesłał właśnie do testów model Cloud II Wireless.

IMG 1481

Sam przez lata korzystałem z pierwszej wersji „Cloudów” i wspominam je bardzo dobrze. Świetnie wykonane słuchawki o niezłym brzmieniu, w niewygórowanej cenie i z całym zestawem akcesoriów zapakowane w bardzo porządne pudełko. Pamiętam, że przy otwieraniu sprawiały wrażenie sprzętu znacznie wyższej klasy, niż znacznie droższe propozycje konkurencji.

Przyszedł więc czas na rzut okiem do opakowania Cloud II Wireless i… lekkie rozczarowanie. W zestawie znajdują się słuchawki, doczepiany mikrofon i nakładka na niego, kabel USB-C to USB-A i odbiornik, a wszystko to umieszczone w zwykłej plastikowej formie. Szkoda, że producent nie pokusił się, chociaż o etui czy wymienne nauszniki, które były przecież dołączone do ponad dwukrotnie tańszego modelu Cloud, ale może taki stan rzeczy spowodowany jest ostatnim trendem pod tytułem „a komu to potrzebne?”.

IMG 1515

Dalej nie ma już jednak na co narzekać. Słuchawki wykonane są ze świetnej jakości plastiku, aluminium i skóry. Połączenie tych materiałów sprawia, że słuchawki prezentują się fantastycznie, szczególnie w charakterystycznej, czarno-czerwonej kolorystyce. Jest prosto, schludnie i estetycznie. Cenię sobie te cechy zwłaszcza w przypadku słuchawek gamingowych, które często mają, lekko mówiąc, niezrozumiałe kształty.

IMG 1525

Konstrukcja jest spasowana bardzo dobrze i równie dobrze leży na głowie. Nauszniki wygłuszają dźwięki otoczenia dosyć mocno – oczywiście nie ma tutaj porównania z żadną aktywną redukcją szumów, ale jest cicho i wygodnie. Po pierwszych godzinach z HyperX Cloud II Wireless muszę też przyznać, że nie zaskoczył mnie ich dźwięk, który jest dobry, ale charakterystycznie podkręcony dla sprzętów tego typu.

Póki co mogę powiedzieć, że korzystając z tych słuchawek, z powodzeniem można zarówno grać, jak i słuchać muzyki. HyperX Cloud II Wireless wezmę jednak jeszcze pod lupę w pełnej recenzji, gdzie bardziej skupimy się na dźwięku i aspektach technicznych.