To, co zobaczyliśmy na wczorajszej premierze Nothing Phone 2, zaskoczyło chyba wszystkich. Myśleliśmy, że wiemy wszystko, ale Carl Pei znów zrobił nam niespodziankę. Druga generacja Nothing Phone jest sporo lepsza i wcale nie taka droga jak mogłoby się wydawać.

To już 5 produkt od Nothing, który zadebiutował na rynku. Były słuchawki Nothing Ear i telefon Nothing Phone 1. Później zobaczyliśmy słuchawki Nothing Stick a zaraz po tym Nothing Ear 2. Po dziesiątkach doniesień i ploteczek wreszcie pokazano Nothing Phone 2 – i jeśli zastanawiałeś się nad zmianą telefonu, to wreszcie jest na co!

Nothing Phone 2 ma być produktem „Premium and Fun”

Pierwszy telefon od Nothing był świetny, ale flagowcem nie był. Można go było określi jako reprezentanta średniej-wyższej półki, który dodatkowo wniósł powiew świeżości dzięki glifom (efektom świetlnym z LED na tylnym panelu). Nie był to jednak model z topową specyfikacją. Nie narzekamy! Firma musiała wejść na rynek, a zaczynanie od flagowca pewnie byłoby naprawdę ciężkie. W jednym z najnowszych wywiadów Carl Pei założyciel firmy, powiedział, że żeby rozpocząć taką działalność w dzisiejszych czasach, trzeba mieć 300 milionów dolarów. Co więcej, mając w ręce gotowy produkt, który fabryki już zaczynają produkować, trzeba się przygotować na 4 miesiące, zanim do firmowej kasy spłynie, chociażby jeden dolar. Tym bardziej doceniamy starania firmy, która chce tworzyć fajny sprzęt wysokiej jakości.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Dużo osób twierdzi, że Nothing chce być Applem w świecie Androida. Coś w tym jest. Oglądałem kilka wywiadów, bo przy okazji premiery najwięksi youtuberzy technologiczni mieli okazje przeprowadzać wywiady z założycielem firmy. W jednym z nich Carl Pei powiedział, że faktycznie jest zapatrzony, ale w „stare Apple”, czyli to, które dążyło do innowacji. Gdy zapytano go, co by wybrał Xiaomi czy Samsung, bez zawahania się odpowiedział Samsung. To wszystko pokazuje kierunek rozwoju firmy. Duży nacisk w komunikacji medialnej kładzie się jednak na zabawę. Ten telefon ma być fajny, dlatego ma półprzeźroczysty wygląd, świetlne glify i dlatego też tyle uwagi przykuwa się do elementów w systemie.

Nothing Phone 2 to flagowiec, jakiego chcieliśmy

Zacznijmy od ekranu 6,7-calowy panel OLED LTPO, który charakteryzuje się również adaptacyjnym odświeżaniem od 1 do 120 Hz oraz jasnością na poziomie 1000 nitów. Dodatkowo w szczycie, w trybie HDR może dobić nawet do 1600 nitów. Jeśli porównacie sobie Nothing Phone 2 z 1 (w tym linku na samym dole strony) to wychodzi na to, że ekran ten jest dwukrotnie jaśniejszy od poprzednika! Oczywiście tek jak poprzednika chroni go również szkło Gorilla Glass.

.webpNothing Phone 2

Tym razem Nothing Phone dostał również topowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen. 1. Owszem to procesor z zeszłego roku, na rynku jest już jego następca i zapowiedziano też kolejną jego wersję, która jest w produkcji, ale od października trafiać będzie już do nowych urządzeń. Snapdragon 8 Gen. 1 to jednak nadal świetny procesor, który pozwala też tworzyć urządzenia znacznie taniej niż w przypadku jego następcy. Trafił on również do urządzeń, które ostatnio testowaliśmy jak motorola razr 40 ultra oraz HUAWEI P60 Pro. Nothing Phone 2 występować będzie w wariantach z 8 + 128 GB, 12 + 256 GB oraz 12 + 512 GB.

.webpNothing Phone 2

Nowy Notning ma zwiększony z 4500 do 4700 mAh akumulator. Dalej wykorzystuje ładowanie zwrotne 5 W do ładowania leżących na nim akcesoriów oraz 15 W ładowanie bezprzewodowe. Przyspieszyło jednak to po przewodzie, które realizowane jest teraz z mocą 45 W (względem 33 W u poprzednika).

.webpNothing Phone 2

Nowy jest również zestaw kamer. Teraz kamera do selfie to moduł Sony IMX615, która cechuję się większym sensorem i dwa razy większą liczbą pikseli. Aparaty główne to dublet 50 MP (Sony IMX890 sensor) + 50 MP (Samsung JN1 sensor). Zmianie w tym wypadku dotyczy kamery od Sony oraz przebudowanej aplikacji kamery, która dodaje wiele nowych trybów, wspiera zaawansowany HDR czy tryb AI.

.webpNothing Phone 2

Premierze Nothing Phone 2 towarzyszył również debiut nowego systemu Nothing OS 2.0. Nakładka Nothing wprowadza wiele nowych udogodnień, które poprawiają obsługę telefonu i dodają nowe funkcje. Sporo nowego zobaczymy również w przypadku Glifów świetlnych, których funkcjonalność rozbudowano o wsparcie dla zewnętrznych aplikacji, jak timer czy kompozytor alertów.

-scaled.webpNothing Phone 2

Cena i dostępne warianty:

Nowy Nothing Phone 2 dostępny będzie w dwóch kolorach białym oraz ciemnym szarym (wcześniej czarnym). Urządzenie w przypadku wersji białej występować będzie początkowo tylko w wariancie 12 + 256 GB w cenie 3 299 zł oraz 12 + 512 GB w cenie 3 790 zł. Wersja szara występuje dodatkowo w wariancie 8 + 256 GB, który jest najtańszy, a jego cena wynosi 2 999 zł.

Więcej informacji na stronie Nothing Phone 2.