Mobvoi to firma, która istnieje na rynku już kilka lat. W niektórych krajach stała się wyjątkowo rozpoznawalna dzięki zaawansowanym technicznie smart zegarkom. Dodatkowo były one całkiem dobrze wycenione. Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS to natomiast flagowy model producenta, który zapewnia dostęp do unikalnych funkcji.

Na początku zeszłego roku do naszych redakcyjnych testów trafił Mobvoi TicWatch Pro 3. Teraz chcielibyśmy przedstawić Wam jego następcę o symbolu Pro 5 GPS. To smart zegarek z Wear OS 3 pracujący na topowej platformie od Snapdragon, który wyróżnia się sporymi możliwościami.

//dzisiaj na dailyweb

Unikalną cechą Mobvoi jest zastosowanie dwóch wyświetlaczy – jeden pod drugim! Mowa tu o połączeniu tradycyjnego wyświetlacza AMOLED z dodatkowym, który jest monochromatyczny, co przyczyniło się do jego wyjątkowej energooszczędności.

Mobvoi stał się szalenie popularny

Mobvoi to firma, która powstała w Chinach w 2012 roku. Już od początku swojego istnienia potrafiła zwrócić na siebie uwagę ciekawymi pomysłami. Pierwszym produktem producenta był zaawansowany chatbot. Następnie pokazano autorską wersję systemu Wear OS od Google, który miał zasilać nowe produkty firmy.

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

Pierwszym z nich był smart zegarek produkowany dla Motoroli. Co istotne, w nawet w naszym kraju Moto 360 był udany i popularny. Reakcja przyniosła firmie sporo rozgłosu i ugruntowała opinię producenta, który ma w ofercie sprzęt wysokiej jakości.

TicWatch Pro 3 Ultra to zegarek premium dla technomaniaków i nie tylko [recenzja]

Potem Mobvoi eksperymentował również z produktami dla branży automotive np. wideorejestratorami. Ostatecznie to klienci zdeterminowali asortyment producenta. Pierwszy własny smart zegarek TickWatch był ogromnym sukcesem, który pozwolił mu zająć pozycję zaraz za liderem rynku — Apple Watch. Jego następca zrobił natomiast jeszcze bardziej niewiarygodną karierę. Kampania na portalu Kickstarter zakładała zebranie na nowy model 50 000 dolarów. Cel ten osiągnięto w MINUTĘ! Ostatecznie zebrano ponad 2 miliony dolarów w ciągu jednego miesiąca trwania akcji.

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

Jeśli jeszcze nie znasz produktów tej firmy, warto nadrobić zaległości :D .

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

TicWatch Pro 5 to już 4 generacja flagowego modelu od tego producenta, która zadebiutowała w maju tego roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że pominięto urządzenie z numerem „4” ze względu na symbolikę tej cyfry – w krajach azjatyckich kojarzona jest ze śmiercią. Z tego powodu wielu producentów decyduje się ją pominąć w nazwie ze względu na dobro swoich klientów.

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

TicWatch Pro 5 to model przeznaczony do wielu zadań. Zarówno tych na co dzień, np. podczas aktywności fizycznych, jak i na ciężkim terenie. Smart zegarek pracuje z wykorzystaniem topowej platformy sprzętowej Snapdragon W5+ Gen 1 oraz systemu Wear OS 3. Takie połączenie gwarantuje naprawdę sporo możliwości.

Wyświetlacz

Mobvoi ma w zasadzie dwa wyświetlacze. Mimo że oba mają przekątną 1,43 cala, bardzo się od siebie różnią. Jak wspominałem już w tekście, są one ułożone pod sobą. Pierwszy z nich to ekran AMOLED z trybem AOD, dzięki któremu może on być stale włączony. Drugi jest monochromatyczny oraz energooszczędny. Przypomina wyświetlacze LCD tradycyjnych zegarków. Z tą różnicą, że dodatkowo zapewnia wybranie jednego z kilku intensywnych kolorów podświetlania.

Budowa i wytrzymałość

Koperta wykonana jest z aluminium wysokiej jakości. Posłużono się tutaj stopem serii 7000. To materiał, który charakteryzuje się lotniczymi parametrami. Jest odporny i przy tym bardzo lekki. Dodatkowe elementy zegarka wykonano z polimerów na bazie nylonu i włókna szklanego. Całość jest niezwykle wytrzymała i spełnia wojskową normę MIL-STD-810H. Dzięki temu zegarek może pracować w ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach, wodzie, oparach paliwa oraz słonych i kwasowych roztworach. Jest też odporny na fale akustyczne, elektromagnetyczne, wstrząsy i wibracje. Takie środowisko zakłada właśnie ta norma!

Bransoleta zegarka stworzona jest z elastycznego tworzywa. Ma mocowanie 24 mm i można ją bez trudu wymienić na inną. Warto więc rzucić okiem na te od producenta lub firm produkujących akcesoria.

Niesamowita bateria

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS ma sporych rozmiarów ogniwo o pojemności 628 mAh. To sporo jak na smart zegarek. Dzięki takiej specyfice urządzenie może działać do nawet 80 godzin podczas zwykłego działania, podczas których nie odmówimy sobie wszelkich udogodnień, oraz nawet 45 dni w trybie energooszczędnym!

Co więcej, oferuje on też funkcję szybkiego ładowania. Wystarczy 30 minut w ładowarce, aby naładować rozładowany sprzęt do 65%. Zaledwie 15 minut ładowania umożliwi pracę zegarka przez cały dzień!

Kontrola zdrowia przez 24 godziny na dobę

Aplikacja Mobvoi Health śledzi parametry naszego organizmu przez 24 godziny na dobę, identyfikując szeroki zakres arytmii serca w tym migotanie przedsionków. Należy tu jednak zaznaczyć, że funkcja ta ma charakter orientacyjny i nie zastąpi regularnej kontroli lekarskiej.

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

Zegarek posiada czujniki, które potrafią informować o tętnie, natlenieniu krwi, stresie, konieczności regeneracji po treningu, parametrach snu, temperaturze skóry czy nawet oddechu. 90-sekundowy test zdradza natomiast 5 kluczowych parametrów funkcjonowania naszego ciała.

Sportowy tryb życia

TickWatch 5 posiada dostęp do 5 systemów pozycjonowania — GPS, GLONASS, Galileo, QZSS i Beidou. Dzięki temu nasza aktualna pozycja jest wyznaczana z dużą precyzją. Pozwala to monitorować naszą aktywność sportową oraz nawigować w plenerze za pośrednictwem mapy. Są tu też przydatny kompas oraz monitor wahań barometrycznych, z których skorzystają osoby żądne przygód.

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

Smart zegarek posiada możliwość śledzenia monitorowanie aktywności przez cały dzień. Dodatkowo umożliwia śledzenie ponad 100 dyscyplin sportowych.

W ciągłej łączności

To jednak nie wszystko! Dzięki wspomnianej wcześniej platformie sprzętowej oraz systemowi Google Wear OS 3 można na nim instalować dodatkowe aplikacje, które zwiększą jego funkcjonalność.

Wbudowany głośnik i mikrofon pozwalają nie tylko słuchać muzyki, lecz również umożliwią odbieranie i inicjowanie połączeń głosowych oraz wiadomości tekstowych. Natomiast duży, czytelny wyświetlacz pozwala korzystać z kolorowych map oraz odczytywać powiadomienia z aplikacji i serwisów społecznościowych.

Wersja Elite

W sklepach oraz marketach możemy spotkać się również z zegarkiem Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS w wersji Elite. Wersja ta charakteryzuje się taką samą specyfikacją. Różni się za to zawartość zestawu, ponieważ konsumenci mogą liczyć na dodatkowy pasek. Jest on wykonany z eko skóry w kolorze czekoladowym, a więc sprawdzi się idealnie na formalnych spotkaniach.

W tej edycji zegarek kosztuje 1599 zł.

Mobvoi TicWatch Pro 5 GPS

Specyfikacja techniczna

Wymiary 50,1 x 48 x 12,2 mm, waga 44,3 gramów
Kolory Obsydianowy, piaskowy
Koperta Aluminium klasy 7000, elementy z nylonu połączonego z włóknem szklanym
Pasek Silikonowy, 24 mm
System operacyjny Wear OS 3
Platforma Snapdragon W5+ Gen 1
Pamięć RAM: 2GB / Dane: 32GB
Wyświetlacz
  • AMOLED – 1.43 cala, 466 x 466 326 ppi, Always On Display
  • Ultra energooszczędny monochromatyczny
  • Corning Gorilla Glass
Łączność Bluetooth 5.2, Wi-Fi: 2.4GHz
GPS GPS+Beidou+Glonass+Galileo+QZSS
Czujniki i moduły Akcelerometr, żyroskop, czujnik pracy sercaHD PPG,czujnik SpO2,
czujnik temperatury skóry, czujnik Off-Body, barometr, kompas, mikrofon, głośnik, NFZ z obsługą płatności Google Pay
Akumulator 628 mAh
Wytrzymałość 5ATM, MIL-STD-810H
Kompatybilność Android 8.0 lub nowszy
Aplikacja Mobvoi Health

Cena urządzenia w bazowej wersji to 1499 zł.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.