Sklep internetowy wymaga sporo zaangażowania i nieustannego optymalizowania, aby przynosił zadowalające efekty. W świecie, w którym otacza nas z każdej strony, nowa i kusząca oferta sprzedażowa, niezwykle ciężko jest się wyróżnić. Ale nie musi to być takie trudne i skomplikowane, bo przecież wszystko zaczyna się od tej jednej, najważniejszej decyzji: gdzie postawić swój sklep internetowy? Przekopywanie się przez wszystkie możliwe rozwiązania może nam pochłonąć naprawdę sporo czasu. Ale z odsieczą przybywa nowa alternatywa w postaci gotowego sklepu internetowego _Stores, który ściągnie z nas ogrom pracy i sprawi, że możemy skupić się na kluczowych aspektach zarządzania naszym sklepem. Zapraszam do lektury, w której krok po kroku omówimy, o co zadbać przy migracji sklepu internetowego!

Kiedy warto rozważyć migrację sklepu internetowego? Przy przytłaczającej ilości obowiązków, nieustannych aktualizacji i co rusz, pojawiających się nowych funkcji, niezwykle trudno zostać w grze o uwagę Twojego docelowego klienta. Aby być ze wszystkim na bieżąco, należy regularnie sprawdzać dostępne nowości i dostosowywać swój sklep internetowy do nich, aby nie zostać z tyłu. Kiedy jednak nie chcemy tego robić i poszukujemy sprawdzonego rozwiązania, nie zaszkodzi skorzystać z gotowego rozwiązania i zaimplementować szablon sklepu internetowego, który jest nieomal od razu gotowy do użycia. Tym sposobem, kluczowym zadaniem w zarządzaniu sklepem zostanie faktyczna sprzedaż i rozwój marketingu, a o wszystkie aspekty techniczne nie musimy się już dłużej martwić.

//dzisiaj na dailyweb

_Stores

Kiedy przyjdzie czas na migrację Twojego sklepu internetowego?

Nie zawsze pierwszy wybór platformy do prowadzenia e-handlu jest optymalny. Na starcie kierujemy się zazwyczaj takimi kryteriami jak cena i łatwość implementacji. Po chwili dodajemy jednak kolejne funkcje, wtyczki, integracje i nowe elementy, które docelowo mogą solidnie obciążać Twój sklep internetowy, czasem niemal paraliżując możliwość swobodnego korzystania z niego. Z biegiem czasu, w miarę rozwoju Twojego biznesu, możesz odkryć, że obecna platforma nie spełnia już Twoich oczekiwań, a co więcej, na rynku pojawiło się już mnóstwo nowych, innowacyjnych rozwiązań. Może, do tego, Twój obecny sklep internetowy nie oferuje wszystkich funkcji, których potrzebujesz, lub jest zbyt skomplikowane w obsłudze. W takim przypadku warto zastanowić się nad przeniesieniem sklepu na inną platformę. Ale bez obaw, dobrze wiem, jaki to ogromny stres i niepokój dla wszystkich posiadaczy swoich biznesów online. W końcu cały Twój sklep opiera się o wirtualne „być albo nie być” a migracja może go zmieść z powierzchni internetu, jeśli nie zostanie przeprowadzone prawidłowo.

_Stores – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego sklepu

Jeśli zastanawiasz się nad alternatywą dla Twojej obecnej platformy, _Stores może być idealnym rozwiązaniem. Nowa platforma sprzedażowa od Cyber Folks, zdecydowanie przykuwa spojrzenia i wzbudza zainteresowania, a wszystko to za sprawą naprawdę banalnej i prostej implementacji. Co więcej, jeśli przeraża Cię absolutnie każdy aspekt techniczny, właśnie w tym rozwiązaniu otrzymujesz gotowe wsparcie doświadczonych specjalistów. Dzięki 14-dniowemu bezpłatnemu okresowi próbnemu możesz także przetestować wszystkie funkcje i przekonać się, czy to rozwiązanie będzie dla Ciebie komfortowe i odpowiednie. Jeśli się wahasz, zdecydowanie spróbuj porównać kilka różnych platform (korzystając z możliwości testów na bezpłatnym planie) i wybierz ten, który czujesz, że da największe możliwości rozwoju w perspektywie najbliższych lat.

Czy Twój sklep zniknie z powierzchni internetu po migracji?

Jedną z najczęstszych przyczyn, wymienianych przez klientów niezadowolonych ze swoich platform sprzedażowych, jest trudna i skomplikowana obsługa a do tego rzesza personalizowanych i drogich wtyczek, bez których platforma nie będzie prawidłowo funkcjonować. Jednak strach przed całkowitym „zniknięciem” sklepu po migracji na nową platformę, często jest skutecznym blokerem przed zmianą. Czy te obawy są uzasadnione? Jako ekspertka od digital marketingu, z pełną świadomością odpowiadam: absolutnie nie. Kluczem do sukcesu jest Twój zaufany ekspert SEO, który powinien czuwać nad najważniejszymi elementami przenoszenia na nową platformę.

O jakie aspekty SEO zadbać podczas migracji?

  • zadbaj o hosting, domenę oraz skrzynkę pocztową, aby zapewnić ciągłość obsługi klienta
  • wszystkie strony powinny zostać przeniesione na nową platformę, a stare od razu wygaszone
  • optymalizuj od razu wszystkie podstrony pod kątem widoczności (tytuł, nagłówki, linki wewnętrzne)
  • dostosuj stronę pod wymagania prawne (polityka prywatności, zarządzanie zgodami użytkowników) 

Powyższe punkty brzmią przerażająco? Bez obaw, eksperci _Stores deklarują wsparcie na każdym etapie, w tym nadzorowanie poprawnej migracji pod kątem Twojej widoczności w internecie. Jeśli do tej pory inwestowałeś w rozwój swojego marketingu online, efekty nie zostaną zmarnowane. Pracujesz na reputację swojego sklepu internetowego, a nie platformy sprzedażowej.

Dlaczego finalnie warto rozważyć migrację sklepu internetowego?

Wybór odpowiedniej platformy do prowadzenia sklepu internetowego to nie lada wyzwanie. Często początkujący przedsiębiorcy kierują się intuicją, rekomendacjami znajomych lub po prostu wybierają najtańszą opcję (najczęściej pada wtedy na WooCommerce, który w dalszych etapach przyprawia o spory ból głowy). Jednak z biegiem czasu, kiedy sklep zaczyna się rozwijać, pojawiają się nowe potrzeby i wymagania. Może się wtedy okazać się, że obecna platforma nie oferuje wszystkich niezbędnych funkcji, jest mało intuicyjna w obsłudze lub po prostu zbyt droga. W takim przypadku zdecydowanie jest pora na testy nowej platformy sprzedażowej. Zwłaszcza że w obecnych warunkach, może się to okazać nawet korzystniejsze cenowo.

_Stores – nowoczesne rozwiązanie dla Twojego sklepu

Jednym z nowoczesnych rozwiązań na rynku e-commerce jest wspomniana już platforma _Stores. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim intuicyjność i łatwość w zarządzaniu, a do tego bogate wsparcie techniczne, która ściąga tę odpowiedzialność z Twoich ramion. Dzięki niej prowadzenie sklepu staje się prawdziwą przyjemnością. Dodawanie produktów, ich zdjęć i opisów jest niezwykle proste, a wbudowane narzędzia SEO pomagają w optymalizacji sklepu pod kątem wyszukiwarek.

Co więcej, _Stores oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny. To zatem świetna okazja, aby przetestować wszystkie funkcje i zdecydować, czy to rozwiązanie jest dla nas odpowiednie.

Kluczowe korzyści z migracji na platformę _Stores

  • Intuicyjność i łatwość zarządzania – nawet osoby bez doświadczenia technicznego mogą w pełni wykorzystać potencjał platformy, a tym sposobem skupić się na najważniejszych aspektach sprzedaży.
  • Wbudowane narzędzia SEO – optymalizacja sklepu pod kątem wyszukiwarek nigdy nie była tak prosta i nie musisz się martwić o widoczność Twojego sklepu.
  • Bezpłatny okres próbny – możesz przetestować platformę przez 14 dni, nie zobowiązując się do niczego. To dobry moment na solidne testy.
  • Wsparcie dla użytkowników – eksperci_Stores oferują wsparcie na każdym etapie migracji. 

Czy będę w stanie przeprowadzić migrację samodzielnie?

Tak, ale dlaczego? Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, aby zagłębiać się w tajniki technicznych zakamarków migracji, wtedy śmiało. Jeśli jednak nie, skorzystaj ze wsparcia ekspertów, którzy zajmują się takimi migracjami na co dzień i wiedzą, o co zadbać. Wielu przedsiębiorców obawia się migracji sklepu z obawą przed utratą danych, problemami z SEO czy po prostu przed samym procesem przenoszenia. Jednak z odpowiednim wsparciem i narzędziami migracja może przebiegać płynnie i bezproblemowo, dlatego zdecydowanie warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Przenoszenie sklepu na platformę _Stores trwa zazwyczaj kilka dni, w zależności od wielkości sklepu i używanej wcześniej platformy. Ważne jest, aby cały proces był dobrze zaplanowany i przemyślany. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów i błędów, a Tobie zapewni to spokój ducha i ciągłość funkcjonowania Twojego sklepu.

Podsumowanie

Migracja sklepu internetowego to poważna decyzja, która może przynieść wiele korzyści. Jeśli czujesz, że Twoja obecna platforma nie spełnia Twoich oczekiwań, warto rozważyć przeniesienie się na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest _Stores. Dzięki temu Twój sklep będzie mógł się rozwijać i przynosić jeszcze większe zyski, a Ty zyskasz sklep internetowy odpowiadający na realia ekstremalnie dynamicznego środowiska technologicznego.