Mikroprzedsiębiorcy, czyli freelancerzy, programiści lub budowlańcy nie potrzebują rozbudowanej platformy księgowej. Niezbędny jest za to program do faktur, który zapewnia łatwy i wygodny dostęp do najważniejszych dla działalności gospodarczej funkcji. Właśnie tym jest Cyber_Folks Billz. Porozmawiajmy o nim.

Dawniej, prowadzenie nawet możliwie wąskiej działalności gospodarczej nie było łatwe. Przynajmniej na polu formalności „księgowych”. Dziś, uproszczone procedury dla mikroprzedsiębiorców na ryczałcie, którzy wystawiają jedynie kilka faktur miesięcznie, sprawiają, że większość czynności można wykonać szybko i łatwo z poziomu komputera, a nawet smartfonu.

//dzisiaj na dailyweb

Faktury można wystawiać na wiele sposobów, ale najefektywniej wybrać do tego dedykowane, lecz przyjazne narzędzie z klarownym interfejsem. Myślicie, że tego typu oprogramowanie będzie kosztowne? Nic bardziej mylnego. Program do faktur Cyber_Folks Billz jest darmowy, jeśli zamierzamy ograniczyć się do 3 faktur w miesiącu. Znajdziemy tu też płatne plany, ale ich ceny są bardziej niż atrakcyjne.

Cyber_Folks Billz – kto doceni prosty, użyteczny program do faktur?

Program do faktur 2

Tak się składa, że sam należę do grona mikroprzedsiębiorców i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że formalności związane z fakturowaniem staram się ograniczać do minimum. Wystawiając kilka faktur miesięcznie, najzwyczajniej w świecie nie chcę marnować czasu, który mogę poświęcić na zadania związane z realizacjami dla klientów.

Optymalizacja to klucz, o czym wielokrotnie przekonuję się w rozmowach ze znajomymi, którzy również działają w ramach własnych działalności gospodarczych. Jako że większość ogranicza zetknięcie z księgowości do wystawienia jednej lub dwóch faktur miesięcznie, Cyber_Folks Billz wydaje się usługą idealną na ich potrzeby. Dlaczego?

Jako klient, otrzymują oni dostęp do prostego, intuicyjnego panelu do wystawiania faktur, który jest w pełni zautomatyzowany i co więcej – połączony z GUS (Głównym Urzędem Statystycznym). W praktyce oznacza to możliwość pociągnięcia z systemu rządowego danych kontrahenta. Potrzebujemy jedynie NIP (Numer Informacji Podatkowej). Wrócimy jeszcze do tego tematu. Co ważne, spora część małych przedsiębiorców, np. lekarzy czy programistów nie zbiera i nie rozlicza faktur kosztowych i właśnie dlatego klarowny Cyber_Folks Billz może przypaść im do gustu.

O intuicyjności interfejsu zapewnia Martyna Wiernicka, pracownik działający w obszarze B2B:

Miałam okazję być jednym z pierwszych użytkowników. Co chwilę dochodzą nowe funkcje, z których korzystam. Dział wsparcia szybko rozwiązuje problemy. Już od pierwszych chwil nie miałam problemu się odnaleźć w przeciwieństwie do innych tego typu programów.

Wystaw pierwszą fakturę

Jeśli nie wiesz, czy program do faktur Cyber_Folks Billz jest dokładnie tym, czego oczekujesz, nie czekaj, tylko sam się o tym przekonaj. Udaj się do panelu, który bez logowania pozwoli wypełnić formularz nowej faktury VAT. Jak to zrobić?

  1. Udaj się na stronę Billz.
  2. Wpisz swój NIP, aby Billz zaciągnął dane z systemu.
  3. Wpisz NIP klienta, aby Billz zaciągnął dane z systemu.
  4. Zdecyduj o terminie płatności.
  5. Wpisz kwotę.
  6. Podaj adres mailowy, na który ma trafić faktura.

Szybko, wygodnie i intuicyjnie. Nie ma tu miejsca na wątpliwości, które najczęściej kłócą się z ideą prostoty. W przypadku darmowego konta możemy wystawić do 3 faktur w danym miesiącu. Co ważne, plan bazowy Billz_IN! Zakłada obsługę wyłącznie jednego użytkownika.

Udając się do panelu Moje konto, po wcześniejszej rejestracji możemy zdefiniować dane naszej firmy, rachunki bankowe oraz monitorowanie nieopłaconych faktur. Oczywiście, aby móc korzystać z bardziej złożonych, choć w dalszym ciągu wygodnych funkcji, warto rozważyć przejście na jeden z płatnych planów. Który powinniśmy wybrać?

Płacić czy nie płacić – o pakietach Billz słów kilka

Darmowy plan Billz_IN! nie jest jedyną opcją na korzystanie z usługi. W grę wchodzą jeszcze pakiety Billz_UP!, Billz_GO! Oraz Billz_FLY! Jeśli obawiacie się kosztów, możecie przestać. Najbogatszy wariant kosztuje zaledwie 49,99 zł miesięcznie. Mało tego, każdy plan zakłada 3 m-ce korzystania z usługi gratis. Czym charakteryzują się poszczególne wariacje na temat Billz?

Billz_UP!, w stosunku do wariantu darmowego oferuje dodatkowy dostęp do księgowego, który może wystawiać faktury za Ciebie. Przyjemność ta kosztuje 24,99 zł miesięcznie, czyli tyle ile duża kawa w sieciówce. Warto wspomnieć również o tym, że miesięczny limit faktur wzrasta do 10 sztuk.

Program do faktur 4

Jeśli dołożymy 5 zł miesięcznie i wybierzemy pakiet Billz_GO! za 29,99 zł zyskamy o wiele więcej. Przede wszystkim, będziemy mogli liczyć na wsparcie opiekuna, który w razie potrzeby wyjaśni wszystkie szczegóły procesu wystawiania faktur. Dla wielu użytkowników ważna może okazać się automatyzacja cyklicznego wystawiania faktur oraz przestrzeń do przechowywania faktur kosztowych. Z pakietu może korzystać aż trzech userów, a liczba faktur jest tu nielimitowana.

Ostatni pakiet zawiera doceniane przez Piotra Szatkowskiego z Changelog.pl narzędzie:

Korzystałem do tej pory z państwowego programu do faktur. Przeszedłem do Billz z racji ceny i funkcjonalności. Prostota narzędzia w moim wypadku działa na plus. Automatycznie wystawiam jedną fakturę miesięcznie. Pełna wygoda.

Wymagający klienci powinni zwrócić swój wzrok w stronę Billz_FLY!, który kosztuje 49,99 zł miesięcznie i zapewnia możliwość wystawienia dowolnej liczby faktur i dostęp dla 10 użytkowników. Czym wspomniany plan różni się od wcześniej omawianego? Kluczem okazuje się automatyczna windykacja oparta o identyfikowanie przeterminowanych faktur.

Zainteresowani? Udajcie się na stronę Cyber_Folks i wystawcie swoją pierwszą fakturę. To proste!