Aplikacja Microsoft Copilot umożliwiająca zadawanie pytań, redagowanie tekstu i generowanie obrazów przy użyciu sztucznej inteligencji, trafiła właśnie na iOS.

Powiedzieć, że 2023 rok był rokiem AI, to jak nic nie powiedzieć. Generowanie tekstu, odpowiedzi na pytania czy wreszcie generowanie grafik i ilustracji na bazie promptów zawładnęło umysłami milionów użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych na świecie. Co odważniejsi wieszczyli nawet kres takich zawodów jak grafik czy copywriter.

//dzisiaj na dailyweb

Modę na AI i użyteczność modeli językowych dostrzegły także firmy technologicznie. Każda duża firma ma lub pracuje nad własnym narzędziem, bądź zestawem narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Nie inaczej jest z firmą Microsoft – gigantem branży technologicznej, oferującym system operacyjny Windows czy pakiet narzędzi biurowych Office.

Microsoft Copilot na iOS

Zaledwie kilka dni po wprowadzeniu aplikacji Copilot na Androida, Microsoft wprowadził aplikację dla swojego chatbota AI na iOS i iPadOS. Obie wersje aplikacji są już dostępne do pobrania z Apple App Store.

Microsoft Copilot (znana dawniej jako Bing Chat) odpowiada na pytania, tworzy treści, a także umie tworzyć obrazy, dzięki integracji z DALL-E3. W przeciwieństwie do darmowej wersji ChatGPT, która obsługuje GPT-3.5, Copilot umożliwia dostęp do GPT-4, najnowszego dużego modelu językowego (LLM) od OpenAI, bez konieczności płacenia za subskrypcję.

Integracja GPT-4 to z pewnością łakomy kąsek dla wszystkich, którzy chcą przetestować ten model bez płacenia OpenAI. Aktualnie subskrypcja ChatGPT Plus, która daje nam dostęp do tego modelu, kosztuje, w przeliczeniu na złotówki, około 100 zł.

New York Times oskarży Microsoft i OpenAI. Potrzeba nam pilnych działań prawnych

Microsoft Copilot to jedno z niewielu narzędzi, które najpierw pojawiły się na smartfonach z systemem operacyjnym z sympatycznym robotem w logo. Teraz rozwiązaniami od OpenAI, oferowanymi przez Microsoft, mogą cieszyć się także użytkownicy sprzętów Apple. Dajcie znać koniecznie, czy sprawdzicie Microsoft Copilot, czy trzymacie się od wszelkich wytworów tej firmy z daleka.